Od 1 sierpnia działa wspólny bilet samorządowy

Od 1 sierpnia dostępny jest kolejowy „Wspólny bilet samorządowy”. Można go nabyć za pośrednictwem aplikacji mobilnej SkyCash oraz Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej.

Wspólny bilet samorządowy będzie uprawniał do nieograniczonej liczby przejazdów we wszystkich pociągach przewoźników: Koleje Mazowieckie, Warszawska Kolej Dojazdowa, Koleje Śląskie, Koleje Małopolskie, Arriva, Koleje Wielkopolskie, Koleje Dolnośląskie i Łódzka Kolej Aglomeracyjna.

– Wspólny bilet ma zachęcić mieszkańców Polski do jeszcze większego korzystania z podróży pociągami i ułatwić im przemieszczanie się pomiędzy regionami. To swego rodzaju pilotaż, dlatego oferta nie obowiązuje jeszcze na terenie wszystkich kolei samorządowych, które tworzą związek. Jednakże pracujemy na jej rozbudowaniem – mówi prezes związku Dariusz Grajda.

Wspólny bilet samorządowy to pierwsza tego typu oferta kolejowa w Polsce. Bilet w cenie 38 złotych ważny jest 24 godziny. Można na nim podróżować na 62 liniach, obsługujących ponad 950 stacji na terenie 12 województw. Jest on dostępny za pośrednictwem aplikacji mobilnej SkyCash oraz Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej.

– Każdy z przewoźników ma podpisaną własną umowę z operatorem SkyCash. Rozliczenia przewoźników z operatorem odbywać mają się na znanych obecnie zasadach. Z tą różnica, że na takim bilecie pasażer będzie mógł teraz pojechać znacznie dalej, bo będzie on honorowany przez pozostałych przewoźników samorządowych – mówi Agnieszka Lekston, Dyrektor Działu Handlowego Kolei Śląskich.

Kolejarze zrzeszeni w związku nie wykluczają także rozmów o poszerzeniu współpracy z Przewozami Regionalnymi i PKP Intercity.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24