100 lat Bauhausu

Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) w 2019 r. rozpoczyna swoją ogólnoświatową kampanię z okazji 100. rocznicy założenia legendarnej szkoły Bauhausu w Weimarze. Biuro DZT zaplanowało wraz z „Bauhaus Verbund 2019” oraz regionalnymi organizacjami turystycznymi szereg działań promocyjnych.

Dzięki projektom cyfrowym DZT chciałoby podkreślić współczesny charakter obchodów jubileuszu Bauhausu. Z tego powodu została stworzona mikrostrona dostępna pod adresem www.germany.travel/bauhaus, która będzie główną platformą komunikacyjną kampanii. Na stronie zamieszczono krótki film animowany przedstawiający wpływ Bauhausu na rozwój designu, architektury, sztuki i rzemiosła. Spot pokazuje najważniejsze miejsca powstawania i działalności Bauhausu – Weimar, Dessau oraz Berlin, jak również liczne miejsca związane są z tym ruchem. Cyfrowo odtworzony legendarny pokój Waltera Gropiusa będzie stanowił atrakcję VR (virtual reality) podczas spotkań branżowych i prasowych DZT. Jednym z projektów, który promuje rocznicę Bauhausu na arenie międzynarodowej, jest „Grand Tour of Modernity” (Wielki Szlak Modernizmu). To specjalna na tę okazję zaprojektowana trasa wycieczkowa, która umożliwi turystom lepsze poznanie idei Bauhausu.
– Jubileusz założenia szkoły Bauhausu to doskonała okazja, by umocnić pozycję Niemiec jako najważniejszego celu podróży kulturalnych w Europie − stwierdziła Petra Hedorfer, prezes zarządu DZT. – Wykorzystując technologię cyfrową i tworząc innowacyjne rodzaje wydarzeń chcemy podkreślić wciąż żywe dziedzictwo ruchu Bauhaus w Niemczech.

Jeszcze przed rozpoczęciem jubileuszowego roku Bauhausu, w październiku, w Weimarze odbył się Incoming & Brand Summit, w którym wzięli udział eksperci, przedstawiciele mediów i influenserzy z ponad 20 krajów.

Kolejnym projektem służącym do promocji jubileuszu Bauhausu na wybranych rynkach jest projekt Tiny(BAU)haus. Projekt domu w stylu Bauhaus zostanie wykonany za pomocą druku 3D przy wykorzystaniu materiałów z recyklingu. Główny element projektu stanowi prostopadłościan o powierzchni ośmiu metrów kwadratowych. Wewnątrz budynku goście mogą poznać świat Bauhausu. Interaktywne instalacje przedstawiają miejsca związane z Bauhausem na terenie Niemiec. Tiny(BAU)haus po raz pierwszy zostanie zaprezentowany w lutym w Rotterdamie. Następnie posłuży w kampanii w innych krajach podczas wydarzeń prasowych i prezentacji prasowych DZT. Filmy i blogi opatrzone hasztagiem #CelebratingBauhaus udokumentują projekt w mediach społecznościowych.

Oprócz kampanii z okazji 100-lecia Bauhausu DZT przeprowadzi kampanie promocyjne swoich podstawowych tematów marketingowych: kultury i natury. W ramach projektu „German Summer Cities” nacisk zostanie położony na niemieckie metropolie i miejskie atrakcje. Tematami kampanii będą pulsujące metropolie, romantyczny weekend w mieście, urlop nad wodą, zwiedzanie zabytków oraz sztuka i kultura.

Więcej na: www.germany.travel

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24