13 milionów pasażerów Wizz Air

Wizz Air przewiózł 13 milionów pasażerów na trasach obsługiwanych z Lotniska Chopina. Jubileuszowym pasażerem okazała się pani Katarzyna Majewska podróżująca do Budapesztu, która otrzymała w nagrodę bilet w obie strony do wykorzystania na jednej z 41 tras z Warszawy.

Lotnisko Chopina w Warszawie było jednym z pierwszych portów lotniczych, w których Wizz Air rozpoczął swoją działalność w 2004 roku. W ciągu 12 lat obecności w Warszawie obsłużył już łącznie 13 milionów pasażerów i jest pod tym względem drugim największym przewoźnikiem na Lotnisku Chopina.

Obecnie w swojej warszawskiej bazie linia zatrudnia ponad 200-osobową załogę oraz stacjonuje na stałe sześć samolotów, w tym dwa nowoczesne A321ceo. Przewoźnik obsługuje z Lotniska Chopina 39 tras, a ostatnio ogłosił uruchomienie dwóch kolejnych: od 10 grudnia do Ejlatu w Izraelu, a od 27 marca Billund w Danii.

– Z ogromną radością świętujemy kolejny znakomity wynik z Lotniskiem Chopina. Warszawa była jednym z pierwszych miast, w których Wizz Air rozpoczął swoją działalność w 2004 roku. Na przełomie tych minionych 12 lat ponad 13 milionów pasażerów skorzystało z oferty WIZZ na trasach z i do stolicy Polski. W tym roku dodaliśmy kolejny samolot do bazy na Lotnisku Chopina wprowadzając nowe możliwości i destynacje w wyjątkowo niskich cenach. Rozbudowa naszej warszawskiej floty o dwa nowe samoloty Airbus A321 świadczy o zaangażowaniu Wizz Air w działalność na rzecz polskich klientów – powiedział Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24