500-lecie miasta Hawr

Wiosną 2017 roku nadmorski Hawr będzie świętował swoje 500-lecie. Normandzkie miasto zostało odbudowane z gruzów po II wojnie światowej. W 2005 roku Hawr został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Od 27 maja do 5 listopada 2017, uroczystości i zabawy w ramach „Lata w Hawrze 2017” czekają na wszystkich zainteresowanych odkryciem miasta i jego portu.

Plastycy, designerzy, graficy, choreografowie, reżyserzy i pisarze pobudzą miasto do życia. Jean Blaise, ojciec sukcesu Nuits Blanches w Paryżu, będzie sprawował funkcję dyrektora artystycznego tego projektu. Wielu artystów zostanie zaproszonych, żeby nadać miastu świeże spojrzenie. Wśród nich Chiharu Shiota, Julien Berthier, Baptiste Debombourg, Vincent Lamoureux i wielu innych.

Niektóre dzieła będą trwałe, inne tymczasowe. Podczas uroczystości w mieście zostaną uruchomione projektory. Pokazy świetlne udowodnią jak kreatywni i ambitni są mieszkańcy Hawru. „Lato w Hawrze 2017” jest dla jego mieszkańców świetną okazją do uczestniczenia w życiu społecznym i ekonomicznym tego regionu. Ale również dla turystów, którzy będą mogli odkryć to miasto otwarte na świat.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24