Powstaje nowy najwyższy wieżowiec świata

Nowy, najwyższy budynek świata to wieżowiec „The Bride”, czyli panna młoda i ma zostać wzniesiony w Iraku. Gmach składać się ma z czterech połączonych wież, liczyć ma łącznie 604 pięter oraz ponad 1,5 m kw. powierzchni. Antena o wysokości ponad 187,8 m ma spocząć na najwyższej z wież, która mierzy ponad 1152 m.

Kompleks ma być wzniesiony na terenie obfitującej w ropę irakijskiej prowincji Basra. Twórcy projektu mają nadzieję stworzyć coś, co architekci nazywają światowym pierwszym „wertykalnym miastem”. Budynek będzie samowystarczalny jak miasto, a na jego terenie znajdą się szpital, ogrody, restauracje, mieszkania, biura. Jednocześnie nie będzie zajmował takiej powierzchni, jak tradycyjne miasta.

Budynek ma być wyższy niż dubajski Burj Khalifa (830 m) i przyszły najwyższy budynek świata – Kingdom Tower w Arabii Saudyjskiej, który po ukończeniu ma mierzyć 1008 m.

Architektoniczna „panna młoda” będzie ozdobiona szklanym baldachimem – czy też „welonem” – spływającym na dół z wież, który zapewni cień dla nieruchomości znajdujących się na parterze. Składać się na nie mają: hotele, sklepy, parki, ogrody, a nawet sieć kolejowa przeznaczoną tylko dla kompleksu.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24