Kolejne ostrzeżenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie podróże do Nigerii i Burundi.

MSZ informuje o szczególnie wysokim zagrożeniu zamachami terrorystycznymi na terenie północnej i środkowej Nigerii oraz napadami rabunkowymi i porwaniami na terenie całego kraju. Szczególnie wysoki poziom zagrożenia bezpieczeństwa związany jest z okresem Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Na północy i centrum kraju, w sferze oddziaływania rebelii Boko Haram, dochodzić może w szczególności do ataków na miejsca kultu religijnego podczas nabożeństw, bazary, centra handlowe, hotele, restauracje i bary. Nie można także wykluczyć działań terrorystycznych, których celem mogą być budynki i domy mieszkalne, oraz indywidualne osoby. W wyniku ataków może również dochodzić do groźnych zamieszek i demonstracji. Na terenie całego kraju dochodzić może do częstszych niż zwykle napadów rabunkowych i porwań dla okupu (lub w innych celach).

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do Nigerii w okresie świątecznym, a osobom przebywającym w tym regionie zaleca zachowanie szczególnej ostrożności, unikanie zgromadzeń publicznych oraz miejsc zagrożonych atakami. Wskazane jest wzmocnienie ochrony domu i miejsca pracy. Należy stosować się do poleceń służb porządkowych oraz śledzić najnowsze komunikaty o stanie bezpieczeństwa.

W związku z pogarszającą się sytuacją bezpieczeństwa w Burundi, w tym z licznymi, nasilającymi się incydentami zbrojnymi Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca także powstrzymanie się od wszelkich podróży do tego kraju. Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje jednocześnie do obywateli polskich przebywających w Burundi o zachowanie szczególnej ostrożności, rejestrację pobytu w systemie Odyseusz oraz o nawiązanie kontaktu z Ambasadą RP w Nairobi.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24