Wizz Air z wynikiem lepszym o 30 procent

Wizz Air zanotował w 2015 roku w Polsce wzrost liczby pasażerów o 30 procent.

Pierwszym pasażerem linii Wizz Air była osoba podróżująca w 2004 roku z lotniska w Katowicach do Londynu. Jedenaście lat później, 100-milionowym pasażerem linii okazał się podróżny lecący z Londynu Luton na lotnisko Chopina w Warszawie w październiku 2015 roku. W czasie działalności firmy ponad 40 milionów pasażerów skorzystało z usług linii Wizz Air operującej z 7 lotnisk w Polsce.

Wizz Air osiągnął 30% wzrost liczby pasażerów w 2015 roku w Polsce w porównaniu do wyników z 2014 roku. W minionym roku z oferty tanich połączeń linii skorzystało 6.1 mln  osób podczas gdy w 2014 roku ta liczba wyniosła 4.7 mln.

– Polska to kraj, w którym linia Wizz Air zainaugurowała swoją działalność, więc jest to miejsce dla nas niezwykle wyjątkowe. Na przestrzeni 11 lat, zyskaliśmy zaufanie polskich pasażerów co pozwoliło nam na ciągły rozwój oferty w tym kraju. Zamierzamy kontynuować rozbudowę naszej siatki tanich połączeń z Polski zachowując jednocześnie doskonały serwis na pokładzie każdego samolotu lecącego z logo Wizz Air – powiedział József Váradi, prezes Wizz Air.

Wśród ważnych osiągnięć linii Wizz Air w Polsce w 2015 roku należy wymienić otwarcie nowych połączeń i baz, a także dodanie nowych samolotów do polskiej floty.
W 2015 roku firma Wizz Air wzbogaciła gdańską bazę o szóstą maszynę typu A320 i ogłosiła, że w maju 2016 roku szósty samolot zostanie dodany do bazy w Warszawie. Kolejny samolot został dołączony również przy okazji otwarcia bazy w Lublinie we wrześniu ubiegłego roku. Ponadto w 2016 roku linia planuje zasilić polską bazę dwiema nowymi maszynami typu Airbus A321ceo, z których każda dysponuje 230 miejscami na pokładzie. Na koniec 2015 roku flota Wizz Air we wszystkich sześciu bazach w Polsce liczyła w sumie 19 samolotów.
Do nowych połączeń zostały włączone: Warszawa – Alicante, Bazylea, Birmingham, Katania, Dortmund, Genewa, Larnaka, Lizbona, Malta, Sztokholm Skavsta, Stavanger, Turyn i Werona; Gdańsk – Aberdeen, Billund, Bruksela Charleroi, Frankfurt Hahn, Rejkiawik i Molde; Katowice – Belfast, Bolonia, Bristol; Lublin – Doncaster Sheffield, Glasgow i Sztokholm Skavsta; Wrocław – Sztokholm Skavsta oraz Poznań – Birmingham i Malmo. Obecnie Wizz Air lata z Polski na 121 trasach do 22 krajów.
W skali globalnej Wizz Air odnotował 22% wzrost liczby pasażerów w 2015 roku (przewożąc 19.2 mln osób) w stosunku do wyniku z 2014 roku (15.8 mln).

– Niskie ceny są głównym i niezmiennym kryterium, jakim kierują się podróżni przy wyborze przewoźnika. Dlatego nasza oferta tanich biletów z szerokim wachlarzem możliwości, takich jak np. 32-kilogramowy bagaż, Priority Boarding lub miejsca z dodatkową przestrzenią na nogi, korzystnie wpływa na dynamikę rozwoju rynku linii lotniczych operujących na trasach z oraz do Europy Środkowo-Wschodniej oraz stymuluje wzrost gospodarczy wszędzie tam, gdzie docierają nasze samoloty – powiedział József Váradi.

Kolejnym ważnym wydarzeniem w 2015 roku był udany debiut linii na londyńskiej giełdzie i zamówienie 110 samolotów typu Airbus A321neo umożliwiając przewoźnikowi wiekszą elastyczność w zarządzaniu ruchem pasażerów (dostawy od 2019 do 2024 roku).
Nowe usługi wprowadzone w 2015 roku to przydział miejsc, opcja Priority Boarding rozszerzona o drugi bagaż podręczny oraz taryfa “Plus” z 32-kilogramowym bagażem rejestrowanym, dużym bagażem podręcznym, Priority Boarding i możliwością odprawy na lotnisku.
Wychodząc naprzeciw zmieniającym się trendom oraz mając na celu spełnianie oczekiwań swoich klientów firma Wizz Air przeprowadziła również odświeżenie barw marki i samolotów. Linia uatrakcyjniła także swoją witrynę internetową, która dostępna jest obecnie w 23 językach oraz w wersji zoptymalizowanej do urządzeń mobilnych z aplikacjami dostosowanymi do systemów IOS i Android.

W listopadzie, Wizz Air jako pierwszy niskokosztowy przewoźnik w Europie rozpoczął loty maszynami typu Airbus A321ceo z 230 miejscami, które w porównaniu z poprzednim modelem (A320) mogą zabrać na swój pokład o 50 osób wiecej, co redukuje koszty eksploatacji. Wprowadzenie większych samolotów jest gwarancją utrzymywania się niskich cen w ofercie Wizz Air.
Linia została doceniona przez magazyn Air Transport World. W uznaniu za swoje sukcesy w 2015 roku firma Wizz Air otrzymała tytuł Value Airline of the Year.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24