Wizz Air otwiera bazę w Kutaisi

Wizz Air ogłosił otwarcie bazy na międzynarodowym lotnisku w Kutaisi we wrześniu 2016 roku. Wizz Air wyposaży bazę w samolot typu Airbus A320 i poszerzy swoją ofertę o 7 europejskich tras.

Wizz Air wprowadzi nowe loty, które będą odbywać się dwa razy w tygodniu. Pasażerowie będą mogli korzystać z połączeń Kutaisi – Berlin Schönefeld, Monachium Memmingen, Mediolan Bergamo, Dortmund, Larnaka i Sofia. Zostanie uruchomiony również kierunek Kutaisi – Saloniki, który będzie obsługiwany trzy razy w tygodniu. Wraz z nowymi połączeniami, siatka połączeń Wizz Air z Gruzji to 11 tras do ośmiu krajów. Ceny biletów zaczynają się od 24,99 euro.
Kutaisi, znane z pięknej przyrody, wielu ogrodów i otoczonych drzewami ulic, jest drugim co do wielkości miastem w Gruzji. Na szczególną uwagę zasługuje najcenniejsza budowla sakralna w mieście – katedra Bagrati, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Linia Wizz Air rozpoczęła swoją działalność w Kutaisi w 2012 roku i do tej pory przewiozła ponad 500 000 pasażerów. Uroczyste ogłoszenie nowej bazy nastąpiło dzisiaj podczas konferencji prasowej w Tbilisi. Gościem specjalnym był wicepremier, Minister Gospodarki i Zrównoważonego Rozwoju Gruzji Dimitri Kumsishvili i Dyrektor Korporacyjny Wizz Air Owain Jones.

– Jesteśmy szczęśliwi, że Wizz Air ma pozytywny wpływ nie tylko na kulturę i turystykę, ale także na rozwój gospodarczy Kutaisi. Tym samym chcemy podkreślić nasze zaangażowanie dostarczając Gruzinom wysoki poziom usług i niskie ceny biletów lotniczych do coraz większej liczby miast w Europie. Otwarcie nowej bazy i zatrudnienie lokalnej społeczności przyniesie obupólne korzyści zarówno dla Gruzji i Wizz Air. Zdajemy sobie sprawę jak ważne, w regionach rozwoju ekonomicznego, są przystępne ceny podróży lotniczych. To zawsze jest dla nas istotnym czynnikiem, szczególnie w miastach, gdzie mamy swoje bazy – powiedział Owain Jones, Dyrektor Korporacyjny w Wizz Air.

– Jest mi niezmiernie miło powitać Wizz Air na otwarciu bazy linii w Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Kutaisi. Jesteśmy dumni, że nasza dotychczasowa, udana współpraca z jedną z największych niskokosztowych linii lotniczych w Europie rozwija się i zaowocowała powstaniem bazy Wizz Air na pierwszym niskokosztowym lotnisku w regionie. Jesteśmy przekonani, że port lotniczy w Kutaisi będzie skutecznie wspierał operacje Wizz Air, co korzystnie wpłynie na rozwój turystyki w naszym kraju, i umożliwi gruzińskim pasażerom obniżenie kosztów podróży do wielu europejskich miast. Otwarcie bazy Wizz Air stworzy nowe miejsca pracy dla specjalistów, ale będzie też miało pozytywny wpływ na cały sector lotniczy – powiedział Dimitri Kumsishvili, wicepremier, Minister Gospodarki i Zrównoważonego Rozwoju Gruzji.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24