Muzeum Polin najlepsze w Europie

Muzeum Historii Żydów Polskich Polin zostało wyróżnione prestiżową nagrodą European Museum of the Year Award 2016 (Europejskie Muzeum Roku 2016).

9 kwietnia w hiszpańskim San Sebastian nagrodę z rąk organizatorów odebrał dyrektor Muzeum Polin, prof. Dariusz Stola. Muzeum otrzymało nagrodę w uznaniu starań, by zapewnić zwiedzającym unikatową atmosferę, pełną wyobraźni interpretację i prezentację tysiącletniej, wspólnej historii Żydów i Polaków, a także za kreatywne podejście do edukacji i odpowiedzialność społeczną.

W tegorocznej edycji oprócz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN o tytuł najlepszej placówki Europy ubiegało się 49 kandydatów z 24 krajów, wśród nich: Muzeum Hercegowiny w Mostarze, Muzeum Fińskiej Poczty w Tampere, Muzeum Sztuki Orientalnej w Turynie, Rzymskie Muzeum Narodowe w Termach Dioklecjana, Muzeum FC Porto w Porto, Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku oraz Państwowe Muzeum Etnograficzne.

Muzeum Polin otwarto w kwietniu 2013 roku na Muranowie. Przez pierwszy rok po otwarciu odwiedziło ją 350 tys. zwiedzających.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24