Dreamliner PLL LOT poleci z Krakowa do Chicago

Właśnie wystartował z Krakowa w pierwszy historyczny rejs do Chicago dreamliner PLL LOT. W ten sposób polski przewoźnik otworzył 9. trasę dalekiego zasięgu, 6. do Ameryki Północnej i jedną z najważniejszych dla mieszkającej tam Polonii. Połączenia między Małopolską a Chicago będą realizowane raz w tygodniu przez cały rok.

Rejs z Krakowa do Chicago potrwa około 9 godzin i jest to najkrótsze i zarazem najwygodniejsze połączenie z Małopolski do USA. LOT otworzył to połączenie widząc rosnące zapotrzebowanie na bezpośrednie rejsy z południa Polski do Chicago, które jest największym skupiskiem Polonii w Ameryce Północnej.

– Do tej pory wszyscy pasażerowie podróżujący między Chicago a Krakowem musieli podróżować z przesiadką – to nie dla wszystkich jest wystarczająca oferta. Właśnie dlatego postanowiliśmy zawalczyć o serca Polaków mieszkających za oceanem i wszystkich mieszkających w Małopolsce a posiadających rodzinę i przyjaciół w Stanach Zjednoczonych i uruchomić to pierwsze, bezpośrednie połączenie dalekiego zasięgu realizowane z portu regionalnego. Cieszę się, że od dziś można bezpośrednio i wygodnie polecieć z Krakowa do Chicago i że w ten sposób Polacy w Ameryce zyskują jeszcze lepszą łączność ze swoją ojczyzną. Liczę, że będą częstymi gośćmi na naszych pokładach – mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

Decyzja o uruchomieniu połączenia pomiędzy Krakowem a Chicago została podjęta w oparciu o szczegółowe analizy ruchu na tej trasie. Dane za ostatnich kilka lat pokazują wyraźny wzrost liczby pasażerów. Znakomita większość z nich wybiera dziś połączenie z przesiadką w Warszawie. Pozytywny wynik analiz biznesowych zdecydował o uruchomieniu bezpośrednich rejsów.

– Liczba pasażerów podróżujących między Krakowem a Chicago od 2012 roku rosła średnio o 17% rocznie, a strategia LOT-u wyraźnie mówi, że nie wolno nam zmarnować takiego potencjału. Wspólnie z Kraków Airport od wielu miesięcy badaliśmy możliwość powrotu na trasę Kraków – Chicago. Dzięki nowym Dreamlinerom, które właśnie dołączają do naszej floty uruchomienie tego połączenia staje się dziś faktem – dodaje Rafał Milczarski.

– Wśród 28 nowych połączeń w Kraków Airport w 2017 r., dzisiejsza inauguracja ma szczególny charakter. Powrót, bezpośrednich rejsów na trasie Kraków – Chicago, był bardzo oczekiwany przez mieszkańców Krakowa i Małopolski. Ponad 90 tys. pasażerów rocznie podróżujących z przesiadkami pomiędzy obydwoma miastami to wymowny dowód na potencjał uruchamianego dzisiaj połączenia. Jestem przekonany, że jest to świetna oferta zarówno dla mieszkańców Polski południowej, jak i Amerykanów, którzy podróżują w celach turystycznych, biznesowych, naukowych czy odwiedzają najbliższych. Mamy nadzieję, że dzisiejsza inauguracja to początek dalszego rozwoju oferty PLL LOT z krakowskiego lotniska. Tym bardziej, że infrastruktura Kraków Airport zmieniła się przez ostatnie lata i nadal będzie się rozwijać, uwzględniając wymagania pasażerów i przewoźników – powiedział Radosław Włoszek, Prezes Zarządu Kraków Airport.

– Uruchomienie połączenia Kraków – Chicago to element rozwoju siatki transportowej w całym kraju, długo oczekiwane przez mieszkańców południowej Polski. To dobra wiadomość dla Polonii, ale i mieszkańców Krakowa, Podhala i całej Małopolski. Szansa dla rozwoju biznesu i umocnienie relacji gospodarczych pomiędzy Polską południową a Stanami Zjednoczonymi – powiedział Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury i Budownictwa.
LOT wraca do obsługi połączenia między Krakowem a Chicago najnowocześniejszym samolotem świata Boeingiem 787 Dreamliner, który emituje najmniej hałasu w swojej kategorii, a więc będzie przyjazny nie tylko dla pasażerów, ale także dla mieszkańców Krakowa i okolic lotniska. Dzięki niskiej emisji CO2 jest to też samolot przyjazny dla środowiska.

Dreamliner nadal uznawany jest za najbardziej zaawansowany technologicznie samolot świata. Pasażerowie mają do dyspozycji trzy klasy podróży: LOT Business Class, LOT Premium Economy i LOT Economy Class. Klasa biznes to 18 foteli, które rozkładają się do pozycji płaskiego łóżka – jednego z największych na rynku. W czasie podróży pasażerom oferowane są posiłki, serwowane – niczym w restauracji – indywidualnie na wysokiej jakości zastawie. Towarzyszy temu szeroki wybór alkoholi i napojów bezalkoholowych.

Klasa LOT Premium Economy to 21 foteli wyposażonych w indywidualne podłokietniki, podnóżki i podpórki pod uda, zapewniających komfort i wypoczynek nawet w czasie długiego rejsu. W tej klasie także serwowane jest bogate menu, alkohole i napoje bezalkoholowe. W klasie LOT Economy fotele rozkładają się do przodu nie zabierając miejsca na nogi pasażerom siedzącym przed nami, wyposażone są także w podnóżki. Każdy pasażer ma do dyspozycji indywidualny system rozrywki pokładowej wyposażony w złącze USB. W klasie ekonomicznej także serwowane są bezpłatne, ciepłe posiłki oraz napoje.

Bilety na rejsy między Krakowem a Chicago można nabyć m.in. na stronie lot.com, poprzez Contact Center, w biurach LOT Travel i u agentów.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24