Afrika Live w Czechach

Największą atrakcją turystyczną leżącego w pobliżu polskiej granicy czeskiego miasta Dvůr Králové (ok. 37 km od Kudowy-Zdroju) jest ogród zoologiczny z safari. Warto wybrać się tam w lipcu, kiedy Zoo organizuje – od 22 do 30 lipca 2017 – niezwykły festiwal Afrika Live.

Codziennie będzie można oglądać wspaniałe wystąpienia afrykańskich tancerzy i śpiewaków. Oprócz programu muzycznego, na gości czekają tradycyjne rzemiosła i rękodzieło, filmy podróżnicze i spotkania z podróżnikami, których oczarowała Afryka.

Nie zabraknie także ciekawych programów dla najmłodszych: gier, konkursów, pokazów afrykańskich instrumentów muzycznych i wielu innych atrakcji. Na smakoszy czekają oryginalne afrykańskie przysmaki, na przykład smażone gąsiennice…

Zoo Dvůr Králové jako jedyne w Europie oferuje wieczorne safari. W promieniach zachodzącego słońca można obserwować nosorożce, zebry, żyrafy, antylopy i inne zwierzęta afrykańskie. Podczas godzinnej przejażdżki tzw. Safaribusem, z przewodnikiem, zobaczymy ponad 600 zwierząt afrykańskich reprezentujących 50 gatunków.

Więcej na: www.zoodk.cz oraz www.czechtourism.com.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24