Air Serbia liczy na Polaków

Linie lotnicze Air Serbia to marka funkcjonująca od niedawna, nieznana wśród polskich pasażerów. Teraz zaprezentowała swoją ofertę i strategię na rynku Polskim.

Air Serbia to nowa marka, która zastąpiła JAT Airways dzięki inwestycjom arabskiej linii Etihad Airways. Jugosłowiańskie Linie Lotnicze zostały założone w czerwcu 1927 roku pod nazwą Aeroput. W 1947 roku przewoźnik zmienił nazwę na JAT – Jugoslovenski Aerotransport, a następnie na Yugoslav Airlines. W sierpniu 2013 roku zapadła decyzja o ponownej zmianie nazwy, i obecnie przewoźnik funkcjonuje jako Air Serbia. Serbskie narodowe linie lotnicze mają swoją siedzibę w Belgradzie, a głównym hubem jest port lotniczy Nikola Tesla w Belgradzie. Obecnie linie są w całości własnością rządu Serbii. Rebranding serbskiego przewoźnika miał na celu odcięcie się od przeszłości i zaprezentowanie nowej jakości firmy.

Air Serbia posiadają flotę składającą się z 15 samolotów: 10 typu Boeing 737-300, 4 typu ATR-72 oraz 1 Airbus A319. Generalnym Agentem Sprzedaży w Polsce jest firma TAL Aviation Poland Sp.z o.o.

– Bezpośrednie połączenia Warszawy i Belgradu są odzwierciedleniem dynamicznego rozwoju linii Air Serbia oraz strategii wchodzenia na nowe rynki. Polska jest bardzo ważnym krajem dla realizacji celów przewoźnika i stwarza nieograniczone możliwości budowania ruchu turystycznego i korporacyjnego do wielu miejsc w Europie, jak i na świecie. Jesteśmy przekonani, że TAL Aviation Poland przyczyni się do prężnego wzrostu sprzedaży i sukcesów Air Serbia na rynku polskim – powiedział Radosław Grabski, Dyrektor TAL Aviation Poland.

Lot w piątek wieczorem z Warszawy do Belgradu i powrót w niedzielę wieczorem, jest idealnym rozwiązaniem dla podróżujących do stolicy Serbii na weekend. Polacy wylatujący z Warszawy mają możliwość dalszych dogodnych połączeń przez lotnisko w Belgradzie do 24 portów, włącznie z Abu Dhabi, Larnaką, Bukaresztem, Istambułem, Atenami, Sofią, Tel Avivem, Varną, Thessaloniki, Sarajewem, Podgoricą i Skopje.

Klienci Air Serbia mogą zostać członkami programu lojalnościowego Etihad Guest i korzystać ze wszystkich przysługujących mu przywilejów, m.in. karty Etihad Guest Miles. Dzięki wspólnej z Etihad Airways obsłudze połączeń (tzw. codesharing) pasażerowie Air Serbia mogą podróżować na kilkudziesięciu trasach w Europie, Azji i Australii.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24