Airberlin wprowadza pokładowe Wi-Fi na wszystkich trasach

Niemiecki przewoźnik wyposaża flotę w bezprzewodowy dostęp do Internetu. Nowy system jest już dostępny w dwóch airbusach A320. Airberlin planuje wyposażenie całej swojej floty w ciągu trzech lat.

Grupa Airberlin wyposażyła pierwsze dwa samoloty swojej floty w nową usługę Wi-Fi airberlin connect. System umożliwia pasażerom płatne korzystanie z Internetu we własnych smartfonach, tabletach i laptopach. Ponadto pasażerowie odbywający loty na krótkich i średnich trasach będą mieli dostęp do seriali telewizyjnych, filmów oraz muzyki, które mogą pobrać przez WiFi na swoje urządzenia mobilne. Obejrzenie wszystkich programów z oferty airberlin zajęłoby 180 godzin. Na długich trasach pasażerowie mogą korzystać z zamontowanego w fotelach systemu rozrywki RAVE.

Dwa pierwsze samoloty wyposażone w system airberlin connect będą obsługiwać dwa nowe połączenia do Aby Dhabi – ze Stuttgartu i z Wiednia. Pierwszy lot ze Stuttgartu odbędzie się 1 grudnia 2014 roku. Połączenie z Wiednia, które uruchomione zostanie 24 listopada, obsługiwane będzie przez austriacką spółkę-córkę NIKI.

– Dzięki nowej usłudze Wi-Fi nasi goście mogą również podczas lotu mieć dostęp do Internetu i pozostawać w kontakcie z rodziną, przyjaciółmi oraz partnerami biznesowymi. Nową usługą będziemy obejmować prawie całą flotę. Airberlin jest pierwszą niemiecką linią lotniczą, która będzie oferować dostęp do Internetu nie tylko na trasach długich, lecz także na krótkich i średnich – mówi prezes linii Airberlin Wolfgang Prock-Schauer.

Airberlin oferuje korzystanie z internetu w ramach różnych pakietów. W cenie 4,90 euro podróżni mogą przez 30 minut surfować po Internecie, pobierając 20 MB danych. Godzina dostępu do Internetu, podczas której można pobrać 50 MB danych, kosztuje 8,90 euro. Cena obejmuje korzystanie z oferty rozrywki, która dostępna jest bez dodatkowych kosztów podczas całego lotu, także po wyczerpaniu danego pakietu czasowego i danych. Goście, którzy pragną korzystać z Internetu przez cały czas trwania lotu, otrzymają na trasie średniej pakiet Full Flight, obejmujący łącznie 90 MB danych za opłatą w wysokości 13,90 euro, a na trasie długiej pakiet obejmujący 120 MB danych w cenie 18,90 euro. Opłaty za pakiet można dokonać kartą kredytową za pośrednictwem przeglądarki internetowej na własnym urządzeniu przenośnym lub laptopie.

W ramach nowych połączeń goście mogą bezpłatnie korzystać z oferty rozrywki airberlin connect. Koszty korzystania z Internetu w czasie całego lotu z lub do Abu Dhabi wyniosą na tych trasach 13,90 euro, włączając w to 90 MB danych.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24