Airbus chce wstawić łóżka piętrowe do samolotów

Airbus ujawnił projekt, który ma szansę przekształcić przedziały ładunkowe samolotu w sypialnie, przestrzeń biznesową lub rekreacyjną. Takie rozwiązania można wprowadzić w samolotach już za 2 lata.

Stworzone wraz z francuską firmą Zodiac Aerospace koncepcje zakładają zastosowanie modułów z łóżkiem piętrowym. Każdy z tych modułów może zostać wymieniony, aby zrobić miejsce dla przedziałów ładunkowych, dając liniom lotniczym większą elastyczność w zakresie przydzielania miejsc pasażerom i przestrzeni.

Według Airbusa, kabiny sypialne można wprowadzić na samolotach A330 już w 2020 roku. Obie firmy szukają również rozwiązań dla większego A350.

– Takie podejście do komercyjnych podróży lotniczych jest skokową zmianą w kierunku komfortu pasażerów. Otrzymaliśmy już bardzo pozytywne opinie od kilku linii lotniczych po naszych pierwszych prezentacjach – powiedział Geoff Pinner, szef Airbus „Cabin and Cargo”.

Pasażerowie wchodziliby przez recepcję i przechodzili do obszaru, który mógłby zostać wykorzystany jako pokój zabaw dla dzieci lub jako miejsce do pracy. Moduł sali konferencyjnej będzie mieścił miejsca do siedzenia i biurka. Projektor umożliwiłby pasażerom prowadzenie prezentacji, a nawet oglądanie filmów na dużym ekranie. W sypialniach pasażerowie mogą spać na łóżku z miejscem na ubrania i przybory toaletowe. Nie wszystkie moduły będą musiały być używane w tym samym czasie. Każde z nich można wstawić osobno, w zależności od potrzeb pasażerów lub przewoźnika.

fot: Airbus

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24