Aktywny wypoczynek w Dubaju

Dubaj to nie tylko nowoczesna architektura i eleganckie wnętrza. To także piękne plaże, rezerwaty przyrody, góry i pustynie. Dodatkowo, pewna pogoda sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu.

Krajobraz Emiratu Dubaju jest wyjątkowo różnorodny. Znajdziesz tu pustynne wydmy, jeziora, malownicze góry, piękne plaże i krystaliczne czyste morze oraz wiele gatunków roślin i zwierząt.

Przygoda i przyroda
• Jeśli szukasz ciszy i spokoju udaj się do wioski Hatta, położnej w otoczeniu Gór Hajar. Chłodniejszy klimat i niesamowite krajobrazy zapewniają niezapomnianą ucieczkę od tętniącego życiem miasta. Hatta Wadi Hub jest centrum sportowym, w którym miłośnicy aktywnego spędzania czasu mogą wziąć udział w spływie kajakowym, pojeździć gokartami, uprawiać wspinaczkę albo kolarstwo. Obecnie centrum jest modernizowane. Ponowne otwarcie nastąpi 1 października 2019 r. Miłośnicy wypoczynku na łonie natury mogą się zatrzymać w jednym z trzech obiektów noclegowych: Hatta Fort Hotel, Hatta Damani Lodges i Hatta Sedr Trailers. Pierwsze dwa to kompleksy luksusowych domków, ostatni oferuje noclegi w ekskluzywnych przyczepach.
• Wycieczka w okolice Jezior Al Qudra pozwoli zwiedzającym odkryć 10-hektarową pustynną oazę z szeregiem sztucznych jezior położonych na terenie Saih Al Salam. Odwiedzający mogą wypożyczyć rower i przejechać się po torze rowerowym Al Qudra, wziąć udział w pikniku i zobaczyć zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Najnowszą atrakcją jest sztuczne Jezioro Miłości, kształtem przypominające dwa splecione ze sobą serca.
• Niezapomnianych przeżyć dostarczy obserwowanie wschodzącego słońca, pokazu sokolnictwa lub podglądanie dzikich zwierząt z gondoli balonu.
• Rezerwat przyrody Al Marmoom jest największym przyrodniczym projektem turystycznym w środowisku pustynnym w regionie. Jest to również pierwszy nieogrodzony rezerwat pustynny w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Można w nim spotkać oryksy i gazele arabskie, lisy i dzikie koty. Na terenie rezerwatu powstał także tradycyjny obóz Beduinów – Marmoom Bedouin Experience. Podczas wizyty, goście uczą się zakładać wielbłądowi uprząż, jeździć na nim, dołączają do karawany Beduinów podróżujących przez pustynię oraz biorą udział w tradycyjnej beduińskiej uczcie.
• Zaledwie kilka kroków od tętniącego życiem Dubaju, znajduje się rezerwat dzikich zwierząt Ras Al Khor Wildlife Sanctuary. Położony na podmokłym terenie rezerwat, jest siedliskiem 450 gatunków flory i fauny.
• W Dubai Miracle Garden można podziwiać niesamowite kompozycje kwiatowe tworzone przez miliony kwiatów. Ogród ma powierzchnię 72 000 m² i prezentuje ponad 50 milionów kwitnących roślin. Kolejną atrakcją jest Dubai Butterfly Garden, który prezentuje kolekcję 35 000 gatunków motyli. Ogród motyli ponownie zostanie otwarty w listopadzie 2019 r.

Aktywności na świeżym powietrzu
• W Parku Przyrody Aventura znajdują się karuzele, tyrolka, pionowe i poziome ścianki wspinaczkowe, a w parku rozrywki XPark Jr – drewniane domki i mosty, siatki wspinaczkowe, plac zabaw, małe zoo oraz „błotna kuchnia”.
• Fani deskorolek również znajdą coś dla siebie. XDubai Skatepark jest największym skateparkiem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, który na 3000 m2 oferuje rampy i przeszkody na każdym poziomie zaawansowania.
• Dubai Autodrome to miejsce, w którym dzieci i młodzież mogą poznać podstawy jazdy za kółkiem. Dzieci do lat 7 mogą poruszać się wyłącznie po torach wewnętrznych, natomiast dzieci starsze mogą korzystać z torów zewnętrznych, mostów i tuneli.

Plaże
Wybrzeże Emiratu Dubaju jest pełne pięknych plaż, wśród których nie ma dwóch jednakowych.
• Plaża w Jumeirah Beach Residence, leżąca w samym sercu miasta, jest ulubionym miejscem wśród rodzin z dziećmi. Nie brakuje na niej wodnych atrakcji takich jak pływanie bananem, żeglarstwo czy zabawy w parku wodnym Dubai Aqua Park.
• Sunset Beach w Umm Suqeim jest ulubionym miejscem fotografów ponieważ z plaży można zrobić zdjęcie z wieżowcem Burj Al Arab w tle. Jest to także idealne miejsce dla miłośników kajakarstwa lub surfingu.
• Kite Beach jest plażą nazwana na cześć kitesurferów. W pobliżu działa restauracja SALT, która słynie z najlepszych wołowych hamburgerów w mieście.
• Black Palace Beach to niewielka publiczna plaża przy Al Sufouh Street, położona pomiędzy Dubai Media City i królewskimi letnimi pałacami w Al Sufouh. Można z niej podziwiać wspaniałe zachody słońca z widokiem na Palm Jumeirah.

Handel i gastronomia
W Dubaju znajdują się też imponujące centra handlowo-rozrywkowe, oferujące atrakcje dla całej rodziny.
• W parku rozrywki Global Village można podziwiać najbardziej rozpoznawalne budowle świata. Jest tam: londyński Big Ben, Krzywa Wieża, Taj Mahal czy Egipskie Piramidy. W ciągu kilkugodzinnego spaceru można zwiedzić ponad 75 krajów z całego świata.
• Ripe Market jest targiem, na którym wystawiają swoje produkty lokalni producenci żywności, rzemieślnicy, projektanci oraz jubilerzy. Nie brakuje też atrakcji dla dzieci takich jak małe zoo, jazda konna czy rozmaite warsztaty. A wszystko przy akompaniamencie muzyki na żywo.
• Dinner in the Sky to jedna z najbardziej wyjątkowych restauracji w mieście. Goście spożywają posiłek na platformie zawieszonej 50 metrów nad ziemią, podziwiając zapierające dech w piersiach krajobrazy.
• Frying Pan Adventures zabiera gości w kulinarną podróż dookoła świata. Goście próbują oryginalne potraw pochodzących z różnych krajów świata oraz biorą udział w interaktywnych pokazach gotowania.
• Boardwalk BBQ Donut to pływająca restauracja w kształcie pączka. Do dyspozycji klientów są ośmioosobowe nadmuchiwane pontony, wyposażone w własny grill oraz zaopatrzone w wybór marynowanych mięs, owoców morza i szaszłyków warzywnych.

Fot.: materiały prasowe

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24