Alberto Tomba wizytówką regionu Emilia Romagna

Legendarny włoski narciarz Alberto Tomba przyjechał do Warszawy, by zachęcać polskich turystów do przyjazdu w jego rodzinne strony, czyli do regionu Emilia Romagna.

Jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii narciarstwa alpejskiego Alberto Tomba (pięciokrotny medalista olimpijski, czterokrotny medalista mistrzostw świata i zdobywca Pucharu Świata) oraz Davide Cassani – znany niegdyś kolarz szosowy – byli gośćmi specjalnymi 26. Międzynarodowych Targów Turystyki TT Warsaw, które w ub. tygodniu odbyły się w Pałacu Kultury w Warszawie.

Alberto Tomba w Warszawie na spotkaniu ze swoimi sympatykami, Fot. Wojciech Lubiński

Wykorzystanie wizerunku dwóch znanych sportowców to sposób włoskiego regionu Emilia Romagna na skuteczną promocję swoich atrakcji turystycznych. Emilia Romagna kojarzona jest głównie z wybrzeżem Adriatyku (Rimini) oraz z takimi miastami jak Parma, Bolonia czy Modena. Władze regionu stawiają zwłaszcza na turystykę aktywną. Jest tam 80 km tras narciarskich i 50 wyciągów (w Apeninach), a także niezliczone drogi i ścieżki rowerowe.  Twarzami kampanii promującej zimowe oraz letnie atrakcje tego regionu są właśnie Tomba i Cassani. – Co prawda od dłuższego czasu nie jeżdżę już zawodowo na nartach, jednak narciarstwo jest mi wciąż bardzo bliskie. Wiosną i latem uprawiam trekking oraz często spaceruję – wyznał podczas konferencji prasowej w Warszawie Alberto Tomba, który zakończył karierę „alpejczyka” w 1998 roku.

Emilia Romagna słynie z turystyki rowerowej. Trasy są bardzo urozmaicone – łatwe, płaskie wzdłuż morza i  trudniejsze po malowniczych wzgórzach. Powstały tam pierwsze we Włoszech hotele dla cyklistów (na wybrzeżu jest około 40 takich obiektów).

Jak się okazuje świetna infrastruktura narciarska, jak również idealna baza do turystyki rowerowej to nie jedyne  atuty regionu.

Region Emilia Romagna jest jednym z gospodarzy meczów finałowych piłkarskich ME U-21, Fot. WL

Dziś mało kto zamierza cały dzień jeździć na nartach. Turyści chcą też poznać przyrodę, kuchnię i kulturę regionu, do którego przyjechali. Siłą regionu Emilia Romagna jest właśnie różnorodność – mówił Giovanni Bastianelli, dyrektor wykonawczy Narodowej Agencji ds. Włoskiej Turystyki (ENIT).

Warto wspomnieć też o atrakcjach dla miłośników motoryzacji, bowiem region Emilia Romagna to miejsce narodzin słynnych marek samochodowych, jak np. ferrari i lamborghini. Można tam zwiedzać fabryki i muzea tematyczne (w tym słynne Museo Enzo Ferrari w Modenie), oglądać wyścigi samochodowe i motocyklowe.

W przypadku informacji dotyczących Włoch nie może też zabraknąć wątku… piłki nożnej. Otóż w 2019 roku region Emilia Romagna będzie gospodarzem meczów fazy finałowej mistrzostw Europy do lat 21, które zostaną rozegrane we Włoszech i w San Marino (16-30 czerwca 2019 r.). W finałach ME U-21 weźmie udział także reprezentacja Polski. Wiadomo już, że „Biało-Czerwoni”  zagrają w grupie A z Włochami, Hiszpanią oraz Belgią. Mecze grupy A będą rozgrywane w regionie Emilia Romagna (w dwóch miastach: Bolonii i Reggio Emilii). Zatem to kolejny powód, by odwiedzić tę ciekawą, włoską krainę…

 

 

 

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24