Alfa Star. Gwarancje last minute

Tuż przed ostatecznym terminem Alfa Star przedstawił gwarancje finansowe, bez których od najbliższego poniedziałku biuro podróży nie mogłoby sprzedawać wycieczek.

Alfa Star S.A. jest jednym z pięciu największych polskich touroperatorów, który już od 20 lat cieszy się rosnącym zaufaniem Polaków. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zapewnia klientom usługi najwyższej jakości, gwarantując komfort i bezpieczeństwo. Proponuje również bogatą ofertę wycieczek objazdowych oraz fakultatywnych. W obecnym portfolio znajduje się 19 różnych destynacji, w tym trzy nowe kierunki, które pozwalają odwiedzić kraje Bliskiego Wschodu. Uzyskana gwarancja ubezpieczeniowa stanowi potwierdzenie rentowności spółki oraz jej stabilnej kondycji finansowej. Dokument został wystawiony przez Europäische Reiseversicherung AG i będzie obowiązywał przez 12 miesięcy – napisała firma w wydanym po południu komunikacie.

Po co ta wojna nerwów? – zadają sobie to pytanie agenci, którzy sprzedając pod koniec tygodnia wycieczki touroperatora, mieli duszę na ramieniu. Do dobrych obyczajów biur podróży należy przedstawianie gwarancji na dwa tygodnie przed upływem terminu ważności poprzedniego dokumentu. W ostatnich tygodniach w Alfa Star wiele się działo, nastąpiły zmiany w akcjonariacie firmy, weszła do niej z 30 procentowym pakietem egipska firma turystyczna Travco. O kulisach tej transakcji mówił w wywiadzie dla naszego serwisu TURYSTYKA24 prezes Alfa Star Sylwester Strzylak.

Wysokość gwarancji biura podróży tej wielkości powinna wynosić 12 procent przychodów firmy. Niemiecki bank Europäische Reiseversicherung AG wystawił Alfa Star gwarancję na najbliższy rok na sumę 20 milionów złotych. W związku z powrotem mody na wczasy w Egipcie i rozwojem firmy, zyski wydają się nie być zagrożone. Tym bardziej dziwi strategia „last minute”, która może sprawdza się w przypadku kupowania wczasów pod palmą, ale nie powinna obowiązywać tam, gdzie wartością jest renoma i stabilna pozycja na rynku.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24