Alfa Star ogłosił upadłość

Radomskie biuro podróży Alfa Star ogłosiło utratę płynności finansowej. Za granicą jest 1500 turystów, którzy skorzystali z oferty touroperatora. Za ich powrót do kraju odpowiada Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Dziś, 29. sierpnia 2015, jeden z największych graczy na polskim rynku turystycznym, radomskie biuro Alfa Star, ogłosiło upadłość. Biuro poinformowało jednak, że posiadało gwarancję ubezpieczeniową na kwotę 20 mln zł. W związku z upadkiem biura jej beneficjentem został Marszałek Województwa, który według nowej ustawy o usługach turystycznych jest odpowiedzialny za ściągnięcie podróżnych do Polski. W komunikacie opublikowanym na stronie biura znajdują się dane kontaktowe do Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego, do którego odsyłani są turyści.

Od samego rana media donosiły o problemach polskich turystów, którzy mieli wylecieć na wakacje i o tych, którzy już wylecieli z Alfa Star. Obie grupy koczowały na lotniskach. Jedni w Gdańsku, drudzy na Rodos. Po południu na stronie internetowej Alfa Star pojawił się komunikat, w którym touroperator ogłosił niewypłacalność finansową. Komunikat został wysłany także do mediów. W oświadczeniu o bankructwie Alfa Star napisało o gwarancjach ubezpieczeniowych wynoszących 20 mln zł. Według ekspertów suma ta może być jednak niewystarczająca, by pokryć roszczenia wszystkich poszkodowanych klientów. Priorytetem jest sprowadzenie klientów do Polski. Ci, którzy jeszcze nie wyjechali na wykupione wycieczki muszą poddać się procedurze uzyskiwania rekompensat od Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Obecnie za granicą znajduje się 1500 osób, które wyjechały z Alfa Star. Rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski napisał na Twitterze, że służby konsularne będą wspierać powrót polskich turystów biura Alfa Star do kraju, za który odpowiada Mazowiecki Urząd Marszałkowski.

 

Zrzut ekranu 2015-08-29 o 16.14.57

Tymczasem jeszcze wczoraj touroperator na swojej stronie na Facebooku zachęcał do kupowania oferty last minute pod hasłem „Nigdy nie jest za późno na wakacje last minute”, co po dzisiejszych wydarzeniach internauci komentowali: „Chyba jednak za późno” i tradycyjnym: „Złodzieje!”.

 

Zrzut ekranu 2015-08-29 o 16.21.52

 

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24