Amaro po raz kolejny z gwiazdką Michelin

Atelier Amaro, pierwsza polska restauracja z gwiazdką Michelin kolejny rok z rzędu dostała gwiazdkę.

To nadal jedyna polska restauracja z gwiazdką Michelin. Inspektorzy Michelin nie przyznali w tym roku więcej gwiazdek w naszym kraju, jednak kilkadziesiąt obiektów z Polski zostało wymienionych w publikacji. Wyróżnione restauracje znalazły się  słynnym czerwonym przewodniku po najlepszych restauracjach w Europie („Michelin Main Cities of Europe 2015″). 

Gwiazdki są przyznawane od ponad dziewięćdziesięciu lat przez anonimowych inspektorów pracujących dla przewodnika Michelina. Podróżują oni do największych i najciekawszych kulinarnie miast świata gdzie odwiedzają w sumie tysiące restauracji, wybierając spośród nich takie, które reprezentują najwyższy poziom i zasługują na uznanie.

Restauracja Atelier Amaro  działa  od ponad trzech lat. Jej założycielem i szefem kuchni jest Wojciech Modest Amaro. Zaledwie parę miesięcy po otwarciu Atelier Amaro pojawiło się w przewodniku Michelin jako Rising Star, rok później restauracja potwierdziła jakość otrzymując pierwszą w historii gwiazdkę dla polskiej restauracji.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24