Antysmogowa turystyka

Toksyczny smog, który wisi nad większością chińskich miast, skłonił tamtejszych mieszkańców do wyjazdu w miejsca wolne od zanieczyszczonego powietrza. Wśród popularnych kierunków są m.in. Islandia i… Antarktyda. W Polsce też mamy problem ze smogiem! Więc…

Chińskie wyszukiwarki odnotowały trzykrotny wzrost popularności wyrażeń typu „ucieczka od smogu”, „oczyszczenie płuc”oraz „lasy” – podaje Bloomberg. Antysmogowa turystyka zdobywa w Chinach zimą tego roku sporą popularność. Seszele, Malediwy, Islandia i Antarktyda są reklamowane jako miejsca z najświeższym powietrzem.

Wśród zagranicznych kierunków najpopularniejsze są także: wyspa Phuket w Tajlandii, Bali w Indonezji i Jeju w Korei Południowej. W kraju najchętniej wybierane są Sanya na wyspie Hajnan, Xiamen i Guilin.

Z drugiej strony, liczba turystycznych wizyt w Pekinie spadła w okresie zimowym aż o 24 proc.

Polska jest krajem z najbardziej zanieczyszczonym powietrzew w Unii Europejskiej. Wygląda na to, że Polacy, zwłaszcza mieszkańcy miast, też powinni zainteresować się wyjazdami tam gdzie powietrze czyste. Na przykład na Islandię.

Fot: Vik na południu Islandii/Guide to Iceland

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24