Aquapark Suntago wodny Świat – na początek

Suntago Wodny Świat, będzie to największy park wodny w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej a także największy zadaszony park wodny w całej Europie. Jego budowa właśnie ruszyła we wsi Wręcza koło Mszczonowa. Spółka Global Parks Poland, rozpoczęła budowę ogromnego, 20-hektarowego parku wodnego za 140 mln euro. Kompleks ma powstać w centrum Polski w Mszczonowie ok. 60 km od Warszawy i sto kilometrów od Łodzi.

Piszę to z pewną taką nieśmiałością, bowiem od prawie ćwierćwiecza obserwuję przymiarki do powstania wielkiego polskiego parku rozrywki.
W połowie lat 90. park rozrywki pod Białą Podlaską miał budować turecki biznesmen Vahap Toy i inwestorzy z Luksemburga. Sławny muzyk Michael Jackson, a później Holendrzy chcieli postawić wielki park wodnych atrakcji pod Grodziskiem Mazowieckim, a Niemcy z MegaParks planowali stworzyć gigantyczne wesołe miasteczko w Chorzowie na Śląsku. I chociaż prezentowane wizualizacje zapierały dech w piersiach nic z tych planów nic nie wyszło. Jest jednak szansa na przełamanie klątwy.
Inwestorem jest Global City Holdings z Izraela. W Polsce zainwestował już w sieć kin Cinema City oraz deweloperską spółkę Ronson. Pomysł budowy Park of Poland, gigantycznego parku rozrywki, w którym aquapark Suntago Wodny Świat, pojawił się kilkanaście lat temu.
Na powierzchni 67 tys. m. kw, będzie się mogło bawić około 15 tys. osób dziennie. Klienci do swojej dyspozycji mieć będą 30 różnego rodzaju zjeżdżalni, ponad 3 500 m. kw. basenów, kilkanaście saun, strefa relaksu z 700 prawdziwymi palmami i wiele innych atrakcji jak Dżungla Jamango gdzie znajdą się trzy kilometry zjeżdżalni wodnych, w tym najdłuższa kryta zjeżdżalnia w Europie o długości 320 metrów. Ponadto, będą się tam takie atrakcje dla dzieci, jak baseny z falami czy „rwące rzeki”. Goście będą też mogli korzystać z pięciu restauracji oraz czterech barów. Koszt inwestycji szacowany jest na 150 mln euro, a pieniądze pochodzić mają od inwestora oraz kredytów bankowych. Sam Park wodny ma być pierwszym etapem całego Park of Poland.
Suntago Wodny Świat zajmie powierzchnię 20 hektarów, ale należąca do spółki nieruchomość to aż 400 hektarów. W ramach całego kompleksu firma zamierza wybudować parki tematyczne, bungalowy, hotele, centrum konferencyjne i handlowe, biurowce oraz apartamentowce. Park ma ściągać nie tylko Polaków, ale osoby z całej Europy. Planowany park położony jest bowiem przy trasie ekspresowej S8 (katowickiej), mniej więcej w połowie drogi między Łodzią a Warszawą, oraz kilkanaście kilometrów od A2, Autostrady Wolności. Obok aquaparku będzie parking na 2500 bezpłatnych miejsc.
Jest to ogromna inwestycja, która tylko w pierwszym etapie stworzy 600 nowych miejsc pracy. W projekt zaangażowała się też grupa finansowa, należąca do niemieckiego biznesmena Josefa Wunda, która zarządza czterema parkami wodnymi w Niemczech. Wzorem dla polskiej inwestycji mają być Therme Erding pod Monachium.
We wspomnianej miejscowości Erding, po otwarciu parku wodnego całkowite dochody miasta wzrosły o blisko 100 milionów euro rocznie, a liczba hoteli i pensjonatów zwiększyła się z kilku do ponad 50. W tym samym czasie dzięki projektowi powstało tysiąc miejsc pracy związanych z funkcjonowaniem obiektu.
Mooky Greidinger z firmy Global City Holdings wierzy, że obiekt otwarty zostanie na sezon 2019. Spółka szacuje, że w pierwszym roku działalności aquapark odwiedzi nawet milion osób. Obiekt będzie otwarty przez cały rok.
Film wideo pokazuje, jak będzie wyglądał Aquapark Suntago Wodny Świat:https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=noi4AdYHYq8

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24