Arabia Saudyjska buduje gigantyczne miasteczko turystyczne

Arabia Saudyjska zaprezentowała nowy ogromny turystyczny projekt. Ośrodek zajmie obszar większy do terytorium Belgii czy Mołdawii – 34 tysiące kilometrów kwadratowych. W jego obrębie znajdzie się 50 wysp, plaże, kluby oraz hotele.

Planowana wioska turystyczna ma się znaleźć na niezagospodarowanych wybrzeżach Morza Czerwonego. Ośrodek obejmie sieć zapisów prawnych i regulacji, które złagodzą konserwatywne prawo obowiązujące w Arabii Saudyjskiej. Nowe zasady mogłyby dotyczyć kwestii takich jak picie alkoholu, zasłanianie ciała czy wspólne przebywanie kobiet i mężczyzn. Turyści nie będą potrzebowali wizy lub będą mogli uzyskać ją przez internet.

Prace nad pierwszą fazą Projektu Morze Czerwone rozpoczną się w 2019 roku. Ich zakończenie jest planowane na czwarty kwartał 2022 roku. W ramach wioski turystycznej powstają między innymi hotele i luksusowe mieszkania, a także infrastruktura transportowa.

Propozycja utworzenia ogromnego ośrodka turystycznego w Arabii Saudyjskiej wyszła od księcia Mohammeda bin Salmana. Projekt Morze Czerwone jest częścią działań a na rzecz uniezależnienia kraju od dochodów ze sprzedaży ropy naftowej.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24