Australia zwycięża na festiwalu filmów promujących turystykę

Australia triumfuje. Spot „Be consumed” promujący region Barossa Valley został uznany za najlepszy turystyczny film reklamowy 2014 roku na „Festiwalu festiwali” w Wiedniu. Doceniono nie tylko walory artystyczne, ale także skuteczność siły przekazu.

– Reklama, która ukazała się w największych stacjach telewizyjnych na całym świecie, walnie przyczyniła się do potężnego wzrostu ruchu turystycznego w Barossa Valley. Turyści chcieli samodzielnie przekonać się jak smakuje życie apetycznie pokazane w spocie – tłumaczy australijski minister turystyki Leon Bignell w wywiadzie opublikowanym w Australian Times. Bignell cieszy się, że na sławie Barossa Valley korzysta cała Australia, bo turyści zagraniczni przylatują tu na dłużej. Sporo gości przyjeżdża też z największych australijskich metropolii – Sydney i Melbourne.

W reklamie, którą stworzyła miejscowa południowoaustralijska agencja KWP, wykorzystano piosenkę Australijczyka – Nicka Cave’a, „Red Right Hand”. Niemal dwuminutowy film pokazuje sielskie i smakowite życie na farmie, soczyste owoce, rzędy winnic i twarze radosnych zadowolonych z życia ludzi.

Na festiwalu w Wiedniu pokazano reklamy, które zdobyły już uznanie i zostały nagrodzone na innych festiwalach reklamowych. Dla spotu reklamującego Barossa Valley, wiedeńskie Grand Prix to już osiemnasta nagroda. Australijską reklamówkę doceniono do tej pory już w jedenastu krajach.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24