Austria na rowerze

Sezon narciarski dobiega końca, ale przecież Austria jest przygotowana na każdą porę roku. Podróżując jedną z 16. najpiękniejszych tras rowerowych w Austrii można podziwiać imponującą naturę i pogłębiać wiedzę na temat europejskiej historii, kształtowanej przez centralne położenie Austrii w sercu Europy.

Wycieczki wzdłuż rzek, winnic i jezior, a także wśród imponujących szczytów i górskich scenerii, czasami o transgranicznym charakterze, oferują różnorodność krajobrazową, która nie ma sobie równych w Europie. Pagórki i naturalne lasy, harmonijne krajobrazy miast i wspaniałe budynki, które powstawały wzdłuż wielu austriackich rzek, takich jak Dunaj, Mura, Enns czy Drawa, a także wzdłuż szlaków wiodących przez winnice w Dolnej Austrii lub Styrii – na fanów dwóch kółek czeka moc wrażeń, którymi można się cieszyć we własnym tempie.

Podróż austriackim szlakiem rowerowym to odkrywanie inspirujących krajobrazów oraz poznawanie kulinarnych przysmaków i specjalności poszczególnych regionów, a także obcowanie z europejską historią. Austria prezentuje się również ze swojej nowoczesnej, a przede wszystkim kulturowej strony. Przykładami miast szczególnie wyróżniającymi się pod tym kątem są Graz – miasto widniejące na liście „UNESCO City of Design” oraz Wiedeń, gdzie współczesna sztuka, kultura i architektura tworzą przeciwwagę do historycznych zabytków.

Zaraz przy lub w bezpośrednim sąsiedztwie tras rowerowych znajduje się wiele obiektów noclegowych wyspecjalizowanych w profesjonalnej obsłudze gości podróżujących na rowerach i posiadających znak jakości Bett+Bike nadany przez niemiecki klub kolarski ADFC. Możliwość jednodniowego noclegu, zamykane pomieszczenia na rowery, miejsce na wysuszenie ubrań i sprzętu – to kilka z wielu zalet, które oferują hotele. Oprócz standardowych usług, obiekty Bett+Bike, posiadają również w swoich ofertach dodatkowe świadczenia, takie jak możliwość wypożyczenia rowerów, usługi transportowe, a także transfer bagażu do najbliższego miejsca zakwaterowania.

Rowerowym hitem sezonu są rowery elektryczne. E-bike nie jest już kojarzony ze sprzętem dla starszych osób, lecz z wygodną alternatywą dla tradycyjnych rowerów. Szczegóły na: www.radtouren.at

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24