Bawialnia Będzin – nowa inwestycja już otwarta

W województwie śląskim otwarto nowy obiekt – Bawialnia Będzin to inwestycja unikalna w regionie.

Otwarta 13 stycznia inwestycja samorządowa gwarantuje mieszkańcom niskie ceny – na poziomie 1 złotówki za godzinę zabawy. Także dla turystów spoza Będzina stawki nie są wygórowane – godzina zabawy dziecka kosztuje 8 i 10 zł (w weekendy).

– Takiego miejsca na mapie Będzina i okolic jeszcze nie było. Teraz wspaniała zabawa zagwarantowana jest bez względu na warunki atmosferyczne. Bawialnia Będzin, która powstaje na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sportowej 4, to nowoczesna przestrzeń, gdzie dzieci do 11. roku życia mogą bezpiecznie i wesoło spędzić czas w gronie rówieśników – mówi inicjator powstania bawialni, prezydent Łukasz Komoniewski.

Na parterze w strefie zabaw dla najmłodszych dzieci w wieku do lat 4 przygotowano kolorowe jeździki, interaktywną podłogę, basen z piłeczkami, zjeżdżalnię, klocki, tunel gąsienicę i domek do zabaw. To miejsce stworzone z myślą o najmłodszych, gwarantujące im ciekawą i bezpieczną zabawę, rozwija równocześnie ich wyobraźnię i kreatywność.

Sala zabaw dla dzieci starszych w wieku od 5 do 11 lat wyposażona jest w trzypoziomową zabawową konstrukcję z przeszkodami o powierzchni ponad 100 m kw. Są tam kolorowe zjeżdżalnie, podejścia, piramidy, przejścia wiszące i podesty, równoważnie i wiszące mosty pomagające rozwijać sprawność ruchową i ćwiczyć zmysł równowagi. Na najwyższym poziomie znajdują się także trampoliny oraz zjeżdżalnia typu roller coaster.

Wszystkie konstrukcje i elementy zabawowe w bawialni spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i posiadają niezbędne atesty i certyfikaty. Cała przestrzeń jest więc przystosowana do zabawy dla najmłodszych oraz stale monitorowana.

Na opiekunów czeka darmowe wi fi oraz kawiarnia.

Otwarta w ubiegły piątek Bawialnia Będzin to kolejny miejski obiekt w Będzinie dla rodzin po skateparku, Wodnym Placu Zabaw czy Strefach Aktywności Rodzinnej.

fot: Prezydent Będzina Łukasz Komoniewski w towarzystwie najmłodszych uroczyście otwiera Bawialnię Będzin.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24