Berlin? Dlaczego nie!

Berlin, najnowocześniejsze miasto w Europie, promuje się równie nowocześnie.

Najnowsza aplikacja na smartfony Going Local Berlin odkrywa przed globtroterami mniej oczywiste atrakcje Berlina. Aplikacja cieszy się dużą popularnością i udowadnia, że poza Bramą Brandenburską i Reichstagiem, słynną promenadą Unter den Linden, Wyspą Muzeów, Tiergarten i Siegessäule czy Potsdamer Platz, warto odwiedzić też mniej znane zakątki Berlina. Darmowa aplikacja podpowiada, gdzie warto zrobić zakupy, co zwiedzić i gdzie zjeść. O tym, że jest niezwykle dokładna i oryginalna świadczy fakt, że poza turystami chętnie używają jej sami… berlińczycy, którzy szukają tu inspiracji dla siebie i dla odwiedzających ich gości. A jest kogo inspirować. W 2014 roku turystów odwiedzających Berlin było blisko 12 milionów, o prawie 5% więcej niż w rok wcześniej.

Miasto jest jednak atrakcyjne nie tylko dla „zaawansowanych” podróżników. Co warto odkryć, kiedy wybieramy się tam po raz pierwszy, choćby na weekend? Podczas swojej wizyty w Warszawie szef promocji Berlin Tourismus & KongressChristian Tänzler, opowiedział o nowych atrakcjach, najciekawszych eventach, które odbędą się w tym roku w mieście, a także zdradził swój przepis na idealny „city break dla początkujących” w Berlinie.

– Jeśli ktoś przyjeżdża do Berlina po raz pierwszy, koniecznie powinien zobaczyć Bramę Brandenburską, Wyspę Muzeów i Potsdamer Platz. Potem wybrać się na turystyczny rejs promem, by spojrzeć na miasto z innej perspektywy. Powinien także odwiedzić Kurfürstendamm, główną ulicę zachodniej części Berlina z domem handlowym KDW i zniszczonym podczas wojny, symbolicznym kościołem Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche. Nie można także pominąć pozostałości Muru Berlińskiego z muzeum dokumentującym jego historię. Za to w niedzielne przedpołudnie warto wybrać się na jeden z klimatycznych pchlich targów. I oczywiście podróżować z Berlin Welcome Card, kartą zapewniającą darmową komunikację miejską, bezpłatne wstępy do wielu muzeów, a także 200 różnych zniżek na atrakcje, posiłki w restauracjach czy wydarzenia kulturalne  – mówi TURYSTYCE24 Christian Tänzler, szef promocji Berlin Tourismus & Kongress.

Berlin jest miastem niezwykle różnorodnym, twórczym i żywiołowym. Jak przekonuje Tomasz Pędzik, Dyrektor Biura Marketingu i Sprzedaży w Polsce Niemieckiej Centrali Turystyki, jest teraz także bardziej dostępny dla polskich turystów ze względu na regularne i tanie połączenia lotnicze oraz kolejowe (do Berlina można pojechać już za 19 EUR). Nawet zapracowani mogą wyskoczyć do miasta na weekend. Pociąg, który z Warszawy wyrusza w piątek po południu jest w Berlinie przed północą. Wieczorami cały Berlin tętni życiem, a sieć metra docierająca do najdalszych zakątków miasta, w weekendy kursuje przez całą noc.

fot. Brama Brandenburska/visitBerlin

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24