Bezpłatna linia turystyczna 034

Od 1 maja po częstochowskich ulicach kursuje bezpłatna autobusowa linia turystyczna 034. Kursy obsługiwane są „londyńczykiem” z zamkniętym dachem.

Autobus oznaczony numerem 034 rozpoczyna oraz kończy każdy kurs na przystanku „Ratusz”. Kursy rozpoczynają się o pełnej godzinie, począwszy od godz. 12. Ostatni kurs – godz. 18.

Przejazdy odbywają się z przewodnikiem, który opowiada o historii Częstochowy, obiektach usytuowanych wzdłuż trasy i ciekawostkach związanych z miastem. Autobus przejeżdża m.in. przez Śródmieście, okolice centrum i Jasnej Góry ulicami: Śląską, II Aleją NMP, Piłsudskiego, Katedralną, Krakowską, Mirowską, Nadrzeczną, Warszawską, Garibaldiego, Wilsona, ponownie II Aleją NMP, Kilińskiego, Racławicką, Dąbrowskiego, Nowowiejskiego, Sobieskiego, Pułaskiego, Popiełuszki, 3 Maja, Wieluńską, Rynkiem Wieluńskim, św. Rocha, Klasztorną, 7 Kamienic, ponownie Popiełuszki, III Aleją NMP i Nowowiejskiego – do przystanku końcowego.

Do 5 maja „londyńczyk” kursuje codziennie, w pozostałe dni maja i w czerwcu tylko w weekendy. Częstotliwość przejazdów zostanie zwiększona w okresie wakacyjnym (w lipcu i sierpniu). We wrześniu „034” ponownie będzie kursował tylko w weekendy.

Źródło: http://kurier.pap.pl

Fot.: http://www.czestochowa.pl

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24