Busko Zdrój: nowy ośrodek po renowacji stuletniego obiektu

W nowo otwartym obiekcie łączy się tradycyjne leczenie na bazie słynnych buskich wód z nowoczesnymi metodami i wysokiej klasy sprzętem medycznym i rehabilitacyjnym.

Czterogwiazdkowy Bristol Art & SPA Sanatorium stawia sobie za zadanie osiągnięcie pozycji najbardziej profesjonalnego i innowacyjnego sanatorium w Polsce. Tradycyjne leczenie na bazie buskich wód w połączeniu z najwyższej klasy sprzętem medycznym i rehabilitacyjnym leży u podstaw holistycznego podejścia do procesu powrotu do zdrowia – od profilaktyki, przez trafną diagnozę, po skuteczną rehabilitację i relaksację.

Modernizacja i przebudowa budynku obejmowała gruntowny remont zabytkowego, ponad 100-letniego sanatorium Bristol i dobudowę nowego skrzydła hotelowo-sanatoryjnego z basenem. W 4-gwiazdkowym kompleksie znajduje się 71 pokoi i 42 gabinety zabiegowe. Do dyspozycji gości, oprócz basenu i saun, jest również kawiarnia, restauracja, winiarnia, salon kominkowy z biblioteką, butik oraz parking.

W obiekcie – jako jedynym w Polsce, powietrze jest krystalicznie czyste, dzięki zainstalowanym urządzeniom, które elektrostatycznie oczyszczają, nawilżają i jonizują przestrzeń hotelową. To jeden z nielicznych obiektów w Polsce, gdzie basen oczyszczany jest nanosrebrem o najwyższych właściwościach bakteriobójczych i silnym zapobieganiu infekcjom.

Sanatorium dysponuje również unikalną w Polsce bieżnią antygrawitacyjną, z  technologią wynalezioną przez NASA – dzięki niej ciało zostaje odciążone nawet o 80 procent swojej masy, a pacjenci czują, jakby unosili się w powietrzu. Bieżnia jest idealnym rozwiązaniem dla pacjentów po uszkodzeniach w obrębie wszystkich stawów kończyn dolnych; stawów biodrowych, kolanowych i skokowych. Najlepszą reklamą obiektu jest Kamil Stoch, który rehabilitował się tu po kontuzji i przed  Turniejem Czterech Skoczni.

Related News

One Response

Leave a Reply
  1. Andrzej Puchacz
    Sty 26, 2015 - 09:43 AM

    Prawdopodobnie, jeden z najciekawszych obiektow Buska. Dogodnie polozony z interesujaca oferta. Stylowy i nowoczesny. Gastronomia, niestety,
    pozostaje do znacznej poprawy. Zyczenia sukcesow w dzialalnosci dla Dyrekcji i Pracownikow.

© 2014-2018 TURYSTYKA24