Coraz więcej turystów wybiera Niemcy

Federalny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące noclegów zagranicznych turystów w okresie od stycznia do kwietnia 2015 r.

Najwięcej jest turystów z Holandii, którzy zarezerwowali w Niemczech 2,2 mln noclegów. Szwajcarzy podróżujący do Niemiec korzystali z wysokiego kursu franka, co przełożyło się na wzrost o 10,3%. Zanotowano także wzrost przyjazdów z Wielkiej Brytanii (+6,7%), Włoch (+5,1%), Polski (+4,6%) oraz Hiszpanii (+8%). Wyraźne starty notuje jedynie rynek rosyjski (-31,6%), który spadł na 11 miejsce.

– Atrakcyjność Niemiec jako celu podróży nieustannie rośnie. W każdym z 4 miesięcy bieżącego roku przekroczyliśmy rekordowe liczby roku poprzedniego. Niemiecki incoming wzmacniają przede wszystkim rynki azjatyckie, przede wszystkim Chiny. Także z krajów Ameryki Pd. odnotowujemy dwucyfrowy wzrost, głównie z Brazylii, która jest naszym najważniejszym rynkiem tego regionu – powiedziała Petra Hedorfer, prezes zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT).

Wzrosła także liczba przyjazdów z rynków dalekich. USA, tradycyjnie najważniejszy rynek zamorski dla niemieckiej turystyki przyjazdowej osiągnął ponadprzeciętne rezultaty w pierwszych 4 miesiącach roku. Wzrost o 6,2% daje 4 miejsce w rankingu światowym. Łącznie rynki dalekie osiągnęły wzrost o 10,4%. Najsilniej rosnącym rynkiem jest Azja: 2,5 mln noclegów i wzrost o 12% to wynik podany dla pierwszych 4 miesięcy bieżącego roku przez Federalny Urząd Statystyczny. Swoją dominację potwierdza rynek chiński ze świetnym wynikiem +20,5% (617 000 noclegów). Następnie Zatoka Perska (+12,8%, 445 000 noclegów) oraz na 3. miejscu Japonia (330 000 noclegów). Także Ameryka Południowa staje się jednym z najważniejszych rynków wzrostowych dla niemieckiej turystyki. W regionie dominuje Brazylia (+11,3%). Pozostałe kraje regionu również rosną (+13%)

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24