Cypr: kasyna także na południu

Do tej pory turyści i Grecy cypryjscy musieli przejeżdżać na stronę turecką, by spędzić wieczór w kasynie. Wkrótce się to zmieni.

Kasyna były zabronione w południowej części Cypru z uwagi na zgubne skutki społeczne gier hazardowych. Sprzeciwiał się im grecki kościół ortodoksyjny. Wreszcie rząd zmienił swoje stanowisko uznając duże korzyści finansowe, w tym znaczący dochód od opodatkowania hazardu. Dzięki temu nie tylko turyści zostawią pieniądze po greckiej stronie, ale także sami Cypryjczycy nie będą jeździli do kasyn na turecką stronę wyspy, a zatem zatrzymany zostanie znaczący odpływ gotówki.

Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt ustawy, który reguluje tworzenie, funkcjonowanie, nadzór i kontrolę kasyn. Celem proponowanych przepisów jest działanie kasyn w ramach dokładnie określonych standardów międzynarodowych, ze ścisłą kontrolą ze strony państwa. Ponadto, projekt ustawy ma na celu zwalczanie działalności przestępczej związanej z hazardem, a także zapewnienie pomocy osobom uzależnionym od hazardu.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24