foto Kami

Czarnogóra – bałkański klejnot na Targach World Travel Show

Podczas targów World Travel Show, które odbędą się w dniach 20-22 października, przedstawiciele Czarnogóry przybliżą ofertę turystyczną i będą zachęcać wieloma atrakcjami.

Czarnogóra to piękne morze, malownicze góry, wielorakie możliwości aktywnego wypoczynku i historia średniowiecznych nadmorskich miast przyciągają turystów. Popularność Czarnogóry wśród Polaków systematycznie rośnie, co widać w danych prezentowanych przez Narodową Organizację Turystyczną Czarnogóry.

Możliwości dotarcia do Czarnogóry z Polski poprawiają się m.in. za sprawą uruchomienia przez kilku przewoźników lotów z Warszawy, Katowic i Poznania. Dzięki temu z pewnością coraz więcej odwiedzających z Polski będzie mogło odkrywać nasz piękny kraj. Czarnogóra to bezpieczne, stabilne politycznie i gospodarczo państwo z dużym potencjałem rozwoju. Statystyki pokazują, że do końca września br. liczba turystów z Polski wzrosła o 23% w stosunku do 2016 roku i osiągnęła 53 tysiące osób. Zapraszam Państwa do Czarnogóry, by poznać nasz kraj i wypocząć. Jestem pewna, że docenicie piękno i rozwój Czarnogóry – mówi Željka Radak Kukavičić, dyrektor zarządzająca Narodowej Organizacji Turystycznej.

Rozwój bazy hotelowej
W zeszłym roku zostało otworzonych ponad 20 nowych hoteli, z czego większość stanowiły obiekty 4- i 5-gwiazdkowe. W zakresie jakości usług świadczonych w turystyce poziom bardzo wzrósł. W 2007 roku 4- i 5-gwiazdkowe obiekty miały 12% udziału w całej ofercie, a dziś jest to 35%. Dodatkowo kraj przyciąga zagraniczne inwestycje jak, np. Aman Resorts czy Regent. Uznane w świecie sieci hotelowe jak Hilton czy Sheraton również otworzyły swoje obiekty w Czarnogórze. Wkrótce pojawią się także the Chedi, One & Only czy Karisma hotel & resorts.


Prezentacja na World Travel Show

W podwarszawskim Nadarzynie Czarnogórcy zaprezentują potencjał kraju. Poza Narodową Organizacją Turystyczną obecni będą przedstawiciele regionalnych organizacji z Herceg Novi, Kotoru, Tivatu, Budvy, Ulcinj, Baru i Podgoricy. Na targach będzie można zapoznać się z ofertą grupy hotelowej Montenegro Stars, w skład której wchodzą położone nad Adriatykiem dwa hotele 4-gwiazdkowe i 5-gwiazdkowy hotel Splendid. Reprezentowany będzie również hotel Slovenska Plaža, który posiada certyfikat Eco Label i promuje zrównoważoną turystykę i ochronę środowiska na terenie hotel, a także Sun Resort, ośrodek w Herceg Novi należący do sieci Hunguest Hotels.

Główna prezentacja odbędzie się w sobotę 21 października w godzinach 14.15-15.15 na scenie 2 w hali E. Przed publicznością wystąpi także perkusista Dragoljub Djuricić z zespołem oraz Miran Begić i Predrag Janković, czyli duet skrzypcowo-akordeonowy. Spotkaniu towarzyszyć będzie konkurs oraz degustacja czarnogórskich potraw i win. Każdego dnia targów będą odbywały się też prezentacje poszczególnych regionów.

Informacje organizacyjne
Czarnogóra zaprezentuje się na stoisku W146. Targi World Travel Show odbędą się w dniach 20-22 października w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo przy al. Katowickiej 62 w Nadarzynie.

Więcej informacji o Czarnogórze znajduje się na stronie www.montenegro.travel.

 

https://www.youtube.com/watch?v=veP1tNZdXJk

 

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24