Czechy z rekordowymi wynikami w turystyce

Ubiegły rok był rekordowy dla czeskiej turystyki. Czechy odwiedziło ponad 8 milionów turystów.

W 2014 roku do Czech przyjechało rekordowe 8 mln 80 tys. turystów, co oznacza wzrost o 3 procent rok do roku – poinformowała w oparciu o dane z czeskiego urzędu statystycznego praska firma konsultingowa Mag Consulting. Tym samym przychody Czechów z turystyki przyjazdowej osiągnęły rekordową kwotę 140 miliardów koron.

– Jeśli chodzi o liczbę noclegów, rok 2014 nie zakończył się jednak sukcesem. Według naszych szacunków w 2014 roku o 2 procent, do 42,2 miliona spadła liczba wykupionych noclegów w czeskich obiektach hotelowych – powiedział ekspert turystyki Jaromír Beránek z Mag Consulting.

W opinii analityka praskiego ośrodka badań zmniejszenie obłożenia w czeskich obiektach noclegowych wynika przede wszystkim ze zmian, jakie zachodzą w obrębie turystyki krajowej. Czesi coraz częściej decydują się na zagraniczny wypoczynek. Jak szacuje Beránek, w 2014 roku liczba turystów krajowych spadła w Czechach o 2 do 3 procent. Sytuację ratują pobyty gości zagranicznych. Liczba klientów czeskich hoteli, pensjonatów i kempingów wśród zagranicznych turystów wzrosła w 2014 roku o 1 procent.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24