Czego pragną dzieci na wakacjach?

Dla dzieci najważniejszy jest basen, a dla młodzieży szybkie wi-fi. Booking.com zebrał 22,500 opinii od dzieci z całego świata, żeby sprawdzić, co najbardziej uszczęśliwia je podczas wakacji.

Dla dzieci od 5 do 11 lat najważniejsza była bliskość basenu i zjeżdżalni wodnych. 73% z nich deklarowało, że będzie z nich korzystać podczas wakacji.

Bliskość plaży była priorytetem dla 58% małych turystów, podczas gdy 54% było zainteresowane aktywnościami i zabawami niedostępnymi w miejscu zamieszkania. 42% dzieci postawiłoby na hotel rodzinny – chciało mieć blisko rówieśników do wspólnej zabawy. 34% dzieci zwróciło uwagę na potrzebę dostępu do takiej ilości lodów, jaką tylko dadzą radę zjeść, a 32% chciało jedzenie, jakiego rodzice zabraniają im jeść w domu. Jedno na pięć chciało mieć pokój hotelowy większy niż ich pokój w domu, a 22% liczyło na łóżka dobre do skakania.

Starsze dzieci wykazały zupełnie inne wakacyjne potrzeby. Priorytetem był dla nich kontakt z przyjaciółmi i dostęp do social mediów. 89% dzieci w wieku 12-15 lat uważa, że dobre wi-fi to podstawa ich komfortu na wakacjach. 44% liczyło na krajobrazy i atrakcje pozwalające na wykonanie fajnych selfie na social media. Inne preferencje to bliskość basenu i plaży, jednak zaledwie 25% z nich uznało za istotne poznawać rówieśników.

Najlepiej oceniane przez młodych turystów destynacje to: Grecja, Brazylia, Japonia i USA.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24