Darmowy dojazd na wrocławskie lotnisko

W środę ruszył WRO Airport Express – ekspresowy autobus, kursujący między wrocławskim lotniskiem a Dworcem Wrocław. Z okazji inauguracji nowego połączenia, w Mikołajki przejazdy są bezpłatne.

 

Pierwszy kurs WRO Airport Express wyruszył z lotniska w kierunku nowego autobusowego Dworca Wrocław przy ul. Suchej 6 grudnia o godzinie 12.00. Dziś pasażerowie skorzystają z bezpłatnych przejazdów. Później za bilet zapłacą 10 zł – kupią go w całodobowym punkcie na Dworcu Wrocław albo u kierowcy (możliwa płatność gotówką lub kartą). Szacowany czas przejazdu wyniesie około 30 minut. Autobus Mercedes Benz Tourino kursować będzie średnio co 50 minut, a po drodze zatrzyma się tylko raz – w centrum miasta, na pl. Dominikańskim. Od 7 grudnia pierwszy autobus z dworca będzie odjeżdżać o godz. 3.20, a ostatni o godz. 23.30. Z lotniska pierwszy poranny rejs planowany jest na godz. 4.10, ostatni – w kierunku centrum – na godz. 1.00. Jeżeli WRO Airport Express spotka się z dużym zainteresowaniem, Polbus PKS planuje podwoić częstotliwości kursowania autobusów w godzinach szczytu (średnio co 25 minut).

– Dzięki szybkim połączeniom z centrum miasta, podróż na i z lotniska stanie się jeszcze łatwiejsza i przyjemniejsza. To też świetna informacja dla wszystkich pasażerów spoza stolicy Dolnego Śląska, a nawet dalszych regionów Polski. Wysiadając na dworcu autobusowym czy PKP, będą mogli ruszyć w dalszą podróż na lotnisko, a w drodze powrotnej, w oczekiwaniu na swoje połączenie, skorzystać z oferty nowego Dworca Wrocław – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Bilety na WRO Airport Express ze specjalną zniżką będą mogli kupić pasażerowie podróżujący partnerskimi środkami komunikacji.

– WRO Airport Express to połączenie uruchamiane przez Polbus we współpracy z wybranymi przewoźnikami kolejowymi i autobusowymi jeżdżącymi po Dolnym Śląsku. Pasażer, który do Wrocławia dotrze np. pociągiem Kolei Dolnośląskich lub autobusem PKS Wołów, będzie mógł nabyć bilet na nowe połączenie z 10% zniżką. Podróż klimatyzowanym autobusem, korzystającym z dobrodziejstwa busspasów i zatrzymującym się po drodze tylko raz będzie atrakcyjną alternatywą dla już istniejących połączeń – mówi Krzysztof Balawejder, Prezes Spółki POLBUS-PKS.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24