Dolina Stubai: Elfer – jazda na sankach wśród niezwykłych krajobrazów

Ośrodek Elfer jest popularny nie tylko wśród narciarzy, ale i amatorów jazdy na sankach. Nic dziwnego. Jest tu najdłuższa w Dolinie Stubai, aż 8-kilometrowa, oświetlona trasa saneczkowa.

Elfer, to prawdziwe saneczkarskie Eldorado. Znajdują się tu trzy, długie naturalne tory, wijące się przez malowniczy krajobraz. Wśród nich wyróżnia się najdłuższa (ma ok. 8 km), oświetlona i sztucznie naśnieżana trasa saneczkarska w Dolinie Stubai, wiodąca od górnej stacji kolejki Elferbahn do jej dolnej stacji w Neustift. Wszystkie trzy tory zostały już kilkukrotnie nagrodzone tyrolską odznaką „Tiroler Naturrodelbahn-Gütesiegel”, potwierdzającą ich wysoką jakość i bezpieczeństwo.

W ośrodku Elfer narciarze mogą również liczyć na wymagające czerwone nartostrady oraz długi, czerwony szlak narciarski do doliny.

Kolejka gondolowa na Elfer latem przewozi wędrowców i wspinaczy do punktu startowego, skąd można ruszyć na górskie wyprawy. Zimą narciarze i saneczkarze rozpoczynają stąd zjazd dobrze przygotowanymi, widokowymi trasami. Paralotniarze i lotniarze startują stąd na piękne loty widokowe nad Doliną Stubai.

Więcej informacji w języku polskim na stronie Ośrodka Elfer

11er Lifte Neustift, Moos 12
Neustift, Tirol
kassa@elferlifte.at
http://www.elfer.at
tel:+43 (0) 5226 2270

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24