Dolina Stubai: Ośrodek Serles na spacery, narty i rakiety śnieżne

Można tu nie tylko pojeździć na nartach, ale także wybrać się na leśną wędrówkę po zaśnieżonych leśnych ścieżkach, albo zjechać saneczkami 6.5-kilometrowym torem widokowym.

Ośrodek narciarski Serles w miejscowości Mieders jest położony na początku Doliny Stubai, zaledwie o kwadrans jazdy od Innsbrucka, stolicy Tyrolu. Góruje nad nim szczyt Serles o wysokości 2 717 m n.p.m., nazwany przez Goethego „wielkim ołtarzem Alp”, stanowiący wyjątkowe tło dla tego niewielkiego, ale znakomitego ośrodka narciarskiego, przyjaznego rodzinom z dziećmi. Tutaj zabawa w śniegu jest najważniejsza.

Niezależnie od tego, czy planujemy jazdę na nartach, sankach czy wędrówkę na rakietach śnieżnych, można tu liczyć na świeży, biały, skrzypiący pod nogami śnieg oraz piękne widoki na ośnieżoną dolinę.

W alpejskich chatach i schroniskach warto spróbować tradycyjnych, tyrolskich smakołyków. Widać stąd szerokie i łatwe nartostrady (niebieskie i czerwone), idealne dla dzieci, początkujących oraz rekreacyjnych narciarzy. Wyjątkowo malownicze widoki czekają na tych, którzy wybiorą się na wyprawę do słynnego klasztoru Maria Waldrast, wybudowanego na wysokości 1 641 m n.p.m. Jest to jeden z najwyżej położonych klasztorów w Europie. Obok sanktuarium znajduje się hotel i restauracja.

Z ośrodka Serles można zjechać w dół 6.5-kilometrowej długości torem saneczkowym, pełnym zakrętów i malowniczych widoków. To niezapomniana zabawa, podczas której znów poczujemy się jak dzieci.

Serlesbahnen Mieders

Waldrasterweg 1, Mieders, Stubaital, Tirol

www.serlesbahnen.com.at
tel:+43 (0) 5225 62 7760

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24