Dreamlinery LOT-u przewiozły pół miliona pasażerów

Boeingi 787 Dreamliner, które latają w barwach LOT-u od ubiegłego roku przewiozły już pół miliona osób.

LOT posiada obecnie 6 Dreamlinerów. Najmłodszy dołączył do floty w maju br. LOT zaczął częściowo realizować rejsy długodystansowe na Boeingach 787 w czerwcu 2013 r. wycofując stopniowo z użycia Boeingi 767. Dwa miesiące później, czyli
w sierpniu 2013 r., już wszystkie połączenia do Nowego Jorku, Chicago, Toronto i Pekinu były obsługiwane wyłącznie na Boeingach 787. Do końca 2017 roku LOT będzie miał w swojej flocie długodystansowej 8 tych najnowocześniejszych maszyn.

Na pokładach Dreamlinerów są trzy klasy podróży: klasa LOT Business z rozkładanymi do pozycji leżącej fotelami i bogatym menu, klasa LOT Premium z większymi fotelami, zagłówkami i podnóżkami oraz urozmaiconą ofertą posiłków i napojów oraz klasa LOT Economy – wygodne fotele z podnóżkami i zagłówkami oraz catering.

Przewoźnik podkreśla wysoki komfort podróży maszynami, na który wpływa mniejszy o 60% poziom hałasu o i utrzymywane na odpowiednim poziomie ciśnienie. Większa ilość tlenu oraz właściwa wilgotność redukują uczucie jet lagu. Dodatkowo kabina samolotu wyposażona jest w ledowe oświetlenie. Podczas długodystansowych lotów pasażerowie zasypiają przy świetle imitującym nocne niebo, natomiast o świcie budzi ich oświetlenie imitujące naturalne dla organizmu pory dnia. Dzięki temu łatwiej jest zaadoptować się do nowych stref czasowych. 787 mieści na swoim pokładzie 252 pasażerów. Ma mniejsze, o 20%, zużycie paliwa i jest bardziej przyjazny dla środowiska. Dodatkowo ma zwiększoną, o 30%, powierzchnię okna, dzięki czemu horyzont jest na wysokości oczu pasażera.

Półmilionowy pasażer, który kupił bilet na trasie Warszawa – Nowy Jork, na Lotnisku Chopina został przywitany przez artystów Teatru Muzycznego ROMA, którzy w strojach pilotów i stewardess zaśpiewali dla niego piosenki z musicalu Mamma Mia!. Otrzymał także upgrade biletu do LOT Business Class, a także voucher na dowolną podróż z regularnej siatki LOT-u o symbolicznej wartości 787 złotych i zaproszenie na premierę polskiej wersji musicalu Mamma Mia!

– Cieszę się, że w tak uroczysty sposób możemy powitać już półmilionowego pasażera na pokładzie naszego Dreamlinera. Przewieźliśmy tymi maszynami, którymi latamy zaledwie od ubiegłego roku, już tyle osób ile liczy np. cały Poznań lub nawet więcej niż Gdańsk. Boeing 787 to niezwykle komfortowy samolot, który doceniają podróżujący, szczególnie na długich trasach, jak ta do Nowego Jorku. Coraz więcej osób wybiera LOT właśnie dlatego, że mają szansę nim polecieć i doświadczyć najwyższego standardu obsługi na pokładzie. Na trasach długodystansowych przewozimy w tym roku więcej pasażerów niż w roku ubiegłym i to we wszystkich klasach – powiedział Prezes Zarządu PLL LOT, Sebastian Mikosz.

– Lotnisko Chopina w Warszawie jest pierwszym europejskim domem Dreamlinera i jesteśmy z tego powodu bardzo dumni. Najnowocześniejszy samolot świata jest wielką atrakcją i wciąż budzi ogromne zainteresowanie pasażerów i wszystkich, który marzą o lataniu. Cieszymy się, że wspólnie z PLL LOT możemy oferować naszym klientom bezpośrednie loty Dreamlinerami na cztery kontynenty i zbliżać w ten sposób Warszawę i Polskę do całego świata. To nasza niewątpliwa przewaga nad większością lotnisk w regionie Europy Centralnej – mówi Michał Kaczmarzyk, dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie.

FBR_5780

 

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24