Druskienniki: ruszyła kolejka linowa

27 listopada, o godzinie 14.00, uruchomiono górską kolejkę linową, która połączyła aquapark znajdujący się w centrum miasta z całorocznym ośrodkiem narciarskim Snow Arena, leżącym na drugim brzegu Niemna.

W pierwszą przejażdżkę wybrali się dziennikarze, przedstawiciele władz państwowych i honorowi goście. Od godziny 16.00 “Droga linowa”, jak nazwano kolejkę, jest otwarta dla publiczności.
Długość kolejki wynosi 1165 m., a jej maksymalna wysokość – 45 m. Każdy z czterech wagoników kolejki może pomieścić 10 osób, co pozwala na komfortowe przeniesienie 240 osób w ciągu godziny. Wagoniki są przeszklone od góry do dołu co umożliwia obserwację i filmowanie całej panoramy Druskiennik. Pomyślano też o osobach niepełnosprawnych – jeden z wagoników jest przystosowany do przewozu osób na wózku.
Kolejka będzie pracować w godzinach 12:00 – 21:00 w dni robocze, 10:00 – 22:00 w sobotę i 10:00 – 20:00 w niedzielę. Ogłoszone zostały również ceny biletów. Za 4-minutową przejażdżkę nad Niemnem dorośli zapłacą 3 €, za podróż w obie strony – 5 €. Zabranie ze sobą dzieci w wieku do 5 lat nie spowoduje dodatkowych kosztów. Natomiast grupy liczące 20 i więcej osób będą mogli skorzystać z 20% zniżki.
Projekt kosztował 3,9 mln €  i był dofinansowany środkami z funduszy UE.
Tego samego dnia otwarto nowy ośrodek SPA – luksusowy hotel „Flores“ w stylu indonezyjskiej wyspy Bali, który uzupełnia kompleksową ofertę akwaparku – dla wygody gości oba obiekty są połączone szklanym przejściem. W 48 nowych pokojach i ogrodzie zimowym goście znajdą oryginalne rzeźby i dekoracje z Dalekiego Wschodu, plecione dywany z liści bananowca, a także inne orientalne elementy.

– Jestem bardzo zadowolony, że każdy nowy projekt dodaje miastu wartości. Jestem pewien, że kolejka linowa i nowy hotel SPA spełnią  oczekiwania naszych gości, a atrakcyjność uzdrowiska wzrośnie. Serdecznie zapraszamy! – powiedział mer Druskiennik Ričardas Malinauskas.

Druskinniki, jako jedyny kurort w Europie oferuje w jednym miejscu trasę narciarską czynną przez cały rok, akwapark z licznymi zjeżdżalniami i ponad 20 łaźniami, park linowy rozciągnięty na 3 hektarach oraz 8 odnowionych ośrodków sanatoryjnych i SPA. Od dzisiaj do tego doszły kolejka linowa i kolejny hotel w orientalnym stylu, więc z pewnością każdy z gości uzdrowiska znajdzie ofertę dla siebie. Więcej informacji na stronie info.druskininkai.lt.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24