Dubaj – nowe atrakcje blisko natury

śródlądowej enklawie emiratu Dubaju, Hatta, oddalonej od niego o 130 km, powstały nowe atrakcje dla miłośników aktywnego wypoczynku na łonie natury, a także świadomych ekoturystów.

Hatta Wadi Hub to centrum sportowo-coachingowe, natomiast Hatta Drop-in to pierwszy w Azji park zjeżdżalni i skoczni wodnych. Odwiedzający będą mogli zatrzymać się w schroniskach Hatta Damani, przyczepach Hatta Sedr oraz na kempingach Hatta i Hatta Caravan Park. 

– Zgodnie z wytycznymi Szejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma, wiceprezydenta i premiera ZEA, Meraas przebudowuje ten region, aby zaoferować odwiedzającym możliwość doświadczenia autentycznej kultury ZEA i obcowania z naturalnym, wiejskim krajobrazem. Ponadto nasze projekty umocnią pozycję Hatta jako wiodącego ośrodka dla ekoturystyki w tej części świata. Ważna jest też dla nas edukacja przyrodnicza i podnoszenie świadomości ekologicznej wśród przyjezdnych – powiedział prezes grupy Meraas – Abdulla Al Habbai.

Hatta Wadi Hub jest miejscem, w którym każdy miłośnik przygód i aktywnego spędzana czasu, znajdzie coś dla siebie. Turyści mogą skorzystać zarówno z oferty płatnej jak i darmowej, począwszy od coachingu i wypożyczania rowerów górskich (MTB), aż po strzelanie z procy, rzucanie toporem, łucznictwo, skoki spadochronowe, ścianki wspinaczkowe czy trampoliny dla dzieci i dorosłych. Ośrodek organizuje także spływy kajakowe oraz wycieczki po regionie. 

W Hatta powstało także wyspecjalizowane centrum zorbingowe dla dorosłych i dzieci – Hatta Zorbing (zorbing jest to sport, w którym uczestnik wchodzi to dużej przezroczystej kuli, i będąc w środku, turla się z górki). 

Dla miłośników pieszych wędrówek biuro Hatta Adventures organizuje wycieczki po malowniczych zakątkach parku narodowego. Podczas wycieczki, turyści mogą skosztować regionalnych produktów i potraw, sprzedawanych przez lokalnych przedsiębiorców z Hatta. 

Noclegi blisko natury 

Podróżnicy, którzy chcą odpocząć od zgiełku miasta mają do dyspozycji schroniska Hatta Damani i przyczepy Hatta Sedr Trailers, położone w malowniczym otoczeniu przyrody. Hatta Damani Lodges oferuje trzy różne typy zakwaterowania, aby spełnić wymagania nawet najbardziej wymagających turystów. Znajdują się one w bliskim sąsiedztwie Hatta Wadi Hub, dzięki czemu wszystkie atrakcje są na wyciągnięcie ręki.

Z kolei turyści decydujący się na nocleg w ekskluzywnych przyczepach Hatta Sedr Trailers mają do swojej dyspozycji jeszcze obiekt gastronomiczny, prywatny taras, miejsce na ognisko i sprzęt do grillowania. Z przyczep roztacza się niezapomniany widok na urokliwe brzegi Tamy Hatta.

Projekty przyszłości

Najnowszą atrakcją zaproponowaną przez Meraas będzie Riad Hatta czyli hotel butikowy (obecnie w fazie  projektowania). Ma dostarczyć autentycznych doznań oraz możliwości obcowania z lokalnym dziedzictwem. Dla twórców ważne jest, aby każdy gość, który zatrzyma się w hotelu poczuł sielankową, domową atmosferę miejsca. Przestronne pokoje z widokiem na wewnętrzne ogrody, prywatne małe baseny, restauracje serwujące dania kuchni lokalnej oraz spa i łaźnia turecka – to tylko kilka z hotelowych udogodnień. 

Meraas współpracuje również z władzami Dubaju przy kilku innych projektach. Wspólnie rewitalizują zabytkową wioskę, tak by jeszcze mocnej podkreślić lokalne dziedzictwo i tradycje oraz wesprzeć rynek lokalnych przedsiębiorców w rozwijaniu własnej działalności gospodarczej i uzyskaniu zrównoważonego źródła dochodów. Razem także opracowują plan ochrony akwenów wodnych. Główną ideą, która przyświeca realizowanym projektom jest utrzymanie środowiska przyrodniczego w stanie nienaruszonym, ochrona lokalnego ekosystemu oraz angażowanie lokalnej społeczności. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.visithatta.com 

 

 

 

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24