Dubaj: rekordowa liczba 15,8 milionów turystów w ubiegłym roku

Rekordowa liczba międzynarodowych podróżnych przyleciała do Dubaju w 2017 roku, co umocniło pozycję emiratu jako jednej z wiodących destynacji turystycznych na świecie.

Według najnowszych danych opublikowanych przez Departament Turystyki i Handlu i Marketingu (Dubai Tourism), emirat zbliża się do celu 20 mln turystów w roku 2020. W 2017 roku Dubaj przyjął 15,79 miliona odwiedzających, czyli o 6,2 procent więcej niż rok wcześniej.

Liczna grupa turystów (18%) przyjeżdża z Azji Południowej, samych indyjskich turystów było 2,1 miliona – z dużym wzrostem o 15 procent rok do roku. Jest to częściowo spowodowane trwającą współpracą Dubai Tourism z gwiazdą Bollywood, Shah Rukh Khanem w kampanii #BeMyGuest. Drugim co do liczby przyjeżdżających turystów krajem jest Arabia Saudyjska (na poziomie 1,53 miliona). Królestwo nadal jest w czołówce ruchu turystycznego z regionu Zatoki Perskiej, chociaż ogólna liczba turystów zanotowała 7-procentowy spadek w porównaniu z rokiem poprzednim. Wielka Brytania jest trzecim co do wielkości źródłem turystów z 1,27 miliona podróżnych – o 2 procent więcej niż w poprzednim roku.

– 6,2-procentowy wzrost liczby turystów pozwolił przyspieszyć tempo realizacji celów turystycznych z roku 2020, które obejmują przyciąganie 20 milionów odwiedzających rocznie od 2020 roku. Sektor turystyki w Dubaju nie tylko oferuje najwyższej jakości usługi, ale także jest gotowy zaspokajać bardzo różnorodne i zmieniające się potrzeby odwiedzających – powiedział jego ekscelencja Helal Saeed Almarri, dyrektor generalny Dubai Tourism.

Tylko w ubiegłym roku wiele atrakcji otworzyło drzwi dla turystów, dodatkowo poszerzając atrakcyjność Dubaju dla szerokiego grona odwiedzających. Oddana do użytku została nowa dzielnica rekreacyjna La Mer, położona przy plaży – to nowe miejsce do wypoczynku, rekreacji, sportów wodnych, pełne kawiarni i restauracji. Otwarto także Etihad Museum. W tym samym roku zainaugurowano działalność La Perle w Habtoor City, która ma wzmocnić scenę rozrywkową Dubaju. Najpopularniejszymi atrakcjami wciąż pozostają The Dubai Mall, które przyciągnęło aż 97 procent turystów odwiedzających Dubaj. W dalszej kolejności są Dubai Fountains (81 proc.) oraz historyczne dzielnice miasta (63 proc.), a także plaże i marina (51 proc.)

Najważniejsze parki rozrywki w Dubaju – IMG Worlds of Adventures oraz Dubai Parks and Resorts z sukcesem zakończyły swój pierwszy pełny rok działalności w 2017 roku. Wśród otwartych pod koniec roku były Dubai Frame i Dubai Safari, które zyskały natychmiastową popularność i generują najwięcej wyświetleń, jakie kiedykolwiek odnotowały hashtagi Dubaju na Instagramie.

Pełen raport znajduje się TUTAJ.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24