Dubaj: Sylwestrowe last-minute

A gdyby tak rozpocząć Nowy Rok z widokiem na Burj Khalifa? Dlaczego nie! Dubaj jest doskonałym miejscem na kilkudniowe wczasy zarówno dla osób podróżujących samotnie, jak i par, rodzin z dziećmi czy przyjaciół. Tegoroczny Sylwester przy Burj Khalifa – najwyższym budynku świata – będzie teatrem wyjątkowego pokazu świateł.

Niezapomniany spektakl przy Burj Khalifa będzie wykorzystywał całe śródmieście jako płótno dla grających świateł w czasie, kiedy zegary wybiją północ. W okolicach budynku planuje się także pokazy muzyki wodnej przy Fontannie Dubajskiej. Najlepszym pomysłem na Nowy Rok przy Burj Khalifa będzie udział w uroczystej kolacji w jednej z restauracji położonych w centrum miasta lub na specjalnej platformie widokowej w Burj Park.

Pokazy sztucznych ogni można będzie oglądać również m.in. przy Burj Al Arab, Atlantis, The Palm czy w miasteczku festiwalowym. Pokazy fajerwerków będą doskonale widoczne zarówno podczas pikniku na plaży, jak i z pustyni czy z Riwiery Dubajskiej.

Różnorodne są też propozycje na szaloną noc – od najgorętszej imprezy w Zero Grawitacji w Dubajskim Lunaparku z Jaxem Jonesem, poprzez luksusową zabawę w stylu wiktoriańskim w Klubie Cavalli czy w Bal Maskowy w Hotelu WHITE. Nowo otwarty hotel BVLGARI zaprasza na ekskluzywny wieczór na plaży w Spiaggia cabana – z kolacją i zorganizowanym dowozem limuzyną Maserati. Świetnym wyjściem dla rodziców będzie organizowana przez Atlantis czy The Palm bezpłatna impreza dla dzieci poniżej 12 roku życia, której tematem przewodnim będzie Podwodne życie.

Sylwestrową kolację, z daniami pochodzącymi z różnych części naszego globu, można będzie zjeść w prywatnym apartamencie w Jumeirah Al Qasr, podczas wieczoru na łodzi z menu przygotowanym przez kuchnię hotelu The Palm lub klasycznie, w czasie romantycznego włoskiego wieczoru w Cipriani w DIFC.

Muzycznie Nowy Rok można przywitać w stylu muzyki klasycznej lub nowoczesnej. Podczas pierwszej Gali Sylwestrowej w operze zagra Londyńska Orkiestra Koncertowa z asystą solistów – skrzypków Iona Domnicha i Jesusa Leona Rendona. Po koncercie goście mogą wybrać kolację na świeżym powietrzu, z widokami na Burj Khalifa lub wziąć udział w wystawnym obiedzie w kultowej scenerii opery. Po północy organizatorzy zapraszają na klasyczną imprezę prowadzoną przez DJa.

Aby uciec od tłumów i cieszyć się widokiem pokazów ogni sztucznych z pokładu luksusowego jachtu można wynająć (w Amwaj Al Bahar) jeden z nich. Jachty wyruszą z kilku różnych przystani w Dubaju o godz. 21.30. Organizatorzy zapraszają na rejs po Zatoce Arabskiej połączony z kolacją w formie bufetu i deserem w salonie. Z górnego pokładu w trakcie rejsu można podziwiać najważniejsze budynki miasta i fajerwerki. W Dhow organizowane są Krótsze żeglarskie rejsy – w godzinach od 23.00 do 1 nad ranem.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24