Dwór Strzyżew: przyjazne miejsce z niezwykłą historią

Dwór Strzyżew położony jest w Krainie Chopina, na skraju Kampinoskiego Parku Narodowego, w odległości 33 km od Warszawy i 2 km od Żelazowej Woli. Barokową budowlę otacza dworski park. To dobre miejsce na zorganizowanie imprezy rodzinnej lub firmowej, albo na weekend w niezwykłej atmosferze.

Rezydencja położona jest na brzegu Utraty, przy historycznym Trakcie Królewskim. Kilkanaście lat temu właściciele, Dorota i Arkadiusz Grzegorczykowie, podnieśli ją niemal z ruin. Odrestaurowany z pietyzmem XVIII-wieczny barokowy, polski dwór wiejski mieści dziś hotel i restaurację. We Dworze Strzyżew do dyspozycji odwiedzających oddano zabytkowe piwnice, jest też kameralna Sala Klubowa i Wielka Sala Balowa, z okien której rozciąga się wspaniały widok na Utratę i park. Goście mogą nocować w jednym z 12 pokoi dworskich z łazienkami, spośród których każdy ma inny wystrój. Dwór stoi w zabytkowym, 6-hektarowym parku z początku XIX w. z kilkoma pomnikami przyrody. Do kompleksu należy także półhektarowy sad owocowy, w którym goście mogą zebrać i zabrać do domu tradycyjne, polskie owoce. W budynku Starej Wagi mieści się Karczma z zapleczem kuchennym. Czynna jest tylko w weekendy i serwuje gościom oryginalne potrawy dworskie i pałacowe. Przygotowywane są one zgodnie z dawnymi, sprawdzonymi recepturami i przepisami. Do gotowania wykorzystywane są zioła z własnego zielnika, produkty od okolicznych dostawców i producentów. Warto zarezerwować stolik z wyprzedzeniem, ponieważ zwłaszcza latem, bywa oblegana.

W Dworze Strzyżew można zatrzymać się na nocleg, zorganizować imprezy rodzinne: chrzciny, komunie, rocznice, wesela i inne jubileusze, a także spotkania firmowe i szkolenia. W lecie organizowane są cykliczne koncerty „W kraju Chopina”, jesienią powodzeniem cieszy się „Gęsina na św. Marcina”. Stałe miejsce w kalendarzu mają także Konkursy Nalewek. W tym roku impreza odbędzie się 15 września.

Od właścicieli można usłyszeć wiele ciekawostek z dziejów pałacu, w tym także historii miłosnych wychowanego w okolicy Fryderyka Chopina.

Więcej informacji i rezerwacje: www.strzyzew.pl

Fot: strzyzew.pl

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24