Dzień kobiet w Emirates

Z okazji Dnia Kobiet linie lotnicze Emirates przygotowały film o wyjątkowym locie obsługiwanym wyłącznie przez kobiety pracujące w Emirates.

Film pokazuje pracę kobiet przy obsłudze rejsu Emirates z Dubaju do San Francisco. Samolot A380 Emirates pilotowały kapitan Patricia Bischoff z Kanady i pierwsza oficer Rebecca Lougheed z Wielkiej Brytanii, a funkcję szefa personelu pokładowego pełniła Polka Weronika Formela.

Oprócz załogi samolotu w przygotowaniach do rejsu uczestniczył zespół złożony w całości z kobiet. Koordynowały obsługę pasażerów, wykonywały operacje na płycie postojowej, a obsługę techniczną prowadziły mechaniczki lotnicze.

Nad jednym lotem czuwał zespół ponad 75 kobiet przeszło 25 narodowości, co odzwierciedla różnorodność panującą w całej Grupie Emirates, która zatrudnia personel z ponad 160 krajów. W grupie pracującej nad rejsem znajdowały się także kobiety ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich wchodzące w skład zespołów technicznego, zarządzania ruchem lotniczym, bezpieczeństwa i operacji cargo.

– Każdy realizowany przez nas lot wymaga ścisłej współpracy całego ekosystemu pracowników z różnych działów. Jesteśmy dumni, że w Emirates kobiety są reprezentowane na wszystkich kluczowych stanowiskach. Kobiety od samego początku współtworzyły sukces grupy, dlatego z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet postanowiliśmy uczcić ich znaczący wkład w rozwój Emirates i całej branży lotniczej – powiedział Abdulaziz Al Ali, wiceprezes ds. zasobów ludzkich w grupie Emirates. 

Grupa Emirates zatrudnia kobiety przeszło 150 narodowości. Wśród nich znajduje się ponad tysiąc kobiet ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, które zajmują rozmaite stanowiska w strukturach grupy, w tym stanowiska kierownicze i dyrektorskie. Łącznie kobiety stanowią ponad 40 proc. wszystkich pracowników Emirates, a większość pracuje jako personel pokładowy. Spośród osób pełniących funkcje kierownicze kobiety stanowią 20 procent.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24