Dziewięciomilionowy pasażer w Modlinie

Dziewięciomilionowy pasażer przyleciał na lotnisko w Modlinie z lotniska Londyn Stansted samolotem Ryanair o godzinie 12.10 w poniedziałek 24 kwietnia 2017.

Sylwester Mucha podróżował z żoną Barbarą Sasin-Mucha i ich 3,5-letnim synem Alanem. Nie kryli zaskoczenia powitaniem przez prezesa Portu Lotniczego Warszawa/Modlin Leszka Chorzewskiego, Jolantę Grus z Biura Prasowego i licznie zgromadzonych pracowników lotniska.

W Londynie mieszkają od sześciu lat, ale zamierzają niebawem wrócić do Polski, do rodzinnego Radomia. Z lotniska w Modlinie korzystają dwa, trzy razy w roku, naprzemiennie z Lotniskiem Chopina w Warszawie. Dzisiaj przylecieli z synem na dłuższy, dwutygodniowy urlop. Państwo Mucha otrzymali vouchery, m.in. od restauracji Eat & Fly, Taxi Modlin, Baltony czy na przejazdy autobusowe.

Od początku swego istnienia, czyli od 2012 roku z Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin korzysta coraz więcej podróżnych – w roku 2016 było ich blisko 2 miliony 900 tysięcy. Zarząd portu planuje dalszy rozwój lotniska, rozbudowę hali odlotów i budowę hotelu. Co na pewno ucieszy pasażerów, planowane jest przedłużenie linii kolejowej do samego lotniska. Nie będzie więc konieczna przesiadka z pociągu do autobusu, aby dostać się pod sam terminal.

Pasażerowie lotniska w Modlinie mają do dyspozycji 44 kierunki, m.in. do wszystkich głównych miejsc, gdzie Polacy znajduja zatrudnienie (Londyn, Bruksela, Dublin – najpopularniejsze), a także do miast odwiedzanych np. przez turystów czy pielgrzymów (m.in. Rzym, Bari, Barcelona).

Około 3/4, a więc zdecydowana większość pasażerów, jest Polakami, i to – z racji bliskości i dostępności – głównie z Mazowsza i sąsiadujących województw. Obserwujemy tez ciekawe zjawisko, jakim jest systematyczny wzrost odprawianych cudzoziemców – np. Ukraińców, dla których nasz port to jedno ze swoistych „okien na świat” – mówi Leszek Chorzewski, p.o. prezesa Portu Lotniczego Warszawa/Modlin.

Statystyczny pasażer Portu Warszawa/Modlin nie przekroczył 50 lat, a połowa z pasażerów nie skończyła jeszcze 32 lat. Blisko 55 proc. podróżnych to mężczyźni, którzy znacznie częściej niż dawniej podróżują z rodzinami. Nie przypadkiem więc dziewięciomilionowy pasażer przyleciał do Modlina właśnie z rodziną.

Zarząd Portu chce postawić również na usprawnienie odpraw – między innymi za pomocą pierwszej w Polsce bramki biometrycznej. Planowane jest ich zainstalowanie w nowej części lotniska. Tam prawdopodobnie zostanie przywitany dziesięciomilionowy pasażer lotniska w Modlinie.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24