Wizz Air uruchomił bezpośrednie połączenie lotnicze na Słowację

Linie lotnicze Wizz Air uruchomiły nowe połączenie lotnicze z Warszawy do Bratysławy.

Rejsy z Warszawy do stolicy Słowacji, Bratysławy, wystartowały w dniu dzisiejszym (piątek 30 czerwca) i będą odbywać się 4 razy w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek i niedziela).

Połączenie będzie realizowane przez cały rok samolotami Airbus A320, które mogą zabrać na pokład około 180 pasażerów.

Bilety na wszystkie nowe połączenia są dostępne na stronie www.wizzair.com i u agentów sprzedaży.

Ceny biletów w jedną stronę rozpoczynają się od 39 PLN.

Samoloty będą odlatywać z warszawskiego lotniska Chopina w poniedziałki, środy, piątki i niedziele o 6:35, by wylądować w Bratysławie o 7:45. Z Bratysławy wyruszą o 12:25, by wylądować w Warszawie o 13:35.

Bratysława, atrakcyjnie położona nad Dunajem, co roku przyciąga liczne grupy zagranicznych turystów, którzy coraz chętniej wybierają to malownicze miasto jako cel swojej podróży. Największą atrakcją stolicy Słowacji jest zamek znajduje się na wystającej skale położonej 85 metrów nad poziomem Dunaju. Dziś w zamku znajdują się ekspozycje Słowackiego Muzeum Narodowego i pomieszczenia reprezentacyjne Rady Narodowej Republiki Słowackiej.

Po zejściu z zamkowego wzgórza znajdziemy się w samym historycznym centrum miasta, pełnym krętych i wąskich uliczek z mnóstwem galerii i muzeów. Bramą wejściową do Starego Miasta jest Brama Michalska z tarasem widokowym, z którego rozciąga się wspaniała panorama Starego Miasta. Ulica Michalska, to wielki deptak, na którym piwiarnie i restauracje wypełnione są często do ostatniego miejsca, a turyści przy muzyce i śpiewach bawią się do późnego wieczora.

Z trzech placów położonych w historycznym centrum najciekawszy jest Rynek Główny. W tym miejscu odbywają się największe imprezy kulturalne. Prawdziwą dumą i ozdobą miasta są: Pałac Prymasowski, Pałac Mirbacha, Pałac Grassalkovichów, który jest siedzibą prezydenta Słowacji, czy Pałac Palffy’ego, gdzie w wieku sześciu lat koncertował Wolfgang Amadeusz Mozart.

Bratysławskie bulwary, położone są między historycznym centrum i lewym brzegiem Dunaju. To miejsce idealne na spacery. Pełno tu klimatycznych kawiarenek, przycumowanych do brzegu statków i hoteli wodnych. Warto wybrać się też na wzgórze Kamzik, gdzie na szczycie wieży telewizyjnej znajduje się obrotowa restauracja z fascynującym widokiem na Małe Karpaty.

Najnowszą atrakcją turystyczną na Dunaju w Bratysławie jest otwarty w połowie grudnia 2014 roku Dunajsky Pivovar –pierwszy minibrowar na rzece w Europie. Na specjalnie przystosowanym statku, kołyszącym
się na falach Dunaju, znajduje się restauracja dla 500 osób z tradycyjną słowacką kuchnią oraz botel dla około
40 osób. Warzone są tu doskonałe niepasteryzowane piwa.

Więcej na: www.visitbratislava.com

 

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24