EasyJet świętuje 20-lecie działalności

Brytyjski tani przewoźnik easyJet świętuje dwudziestolecie działalności.

Pierwszy lot easyJet o numerze EZY121 wykonał kapitan Fred Rivett boeingiem 737–200, a pierwszych pasażerów odprawiła Lisa Burger (dziś szefowa działu obsługi klienta). W siedzibie przewoźnika w Luton świętowano dwudziestą rocznicę działalności linii.

Z okazji jubileuszu linia zaprezentowała okolicznościowe malowanie samolotu przedstawiające mozaikę złożoną z ponad 100 tysięcy zdjęć. Są to ujęcia przedstawiające 20-letnią historię przewoźnika widzianą z perspektywy pasażerów, którzy podzielili się z linią swoimi wspomnieniami ze wspólnych podróży.

– Naszą ambicją było zakwestionowanie wysokich cen oferowanych przez tradycyjnych przewoźników lotniczych i przygotowanie konkurencyjnej oferty uszytej na miarę klientów w każdym wieku i o różnym budżecie. Od tamtej pory podróżowało z nami ponad 600 milionów pasażerów na pokładach ponad 4,7 milionów samolotów. Duch walki o lepsze lotnictwo pasażerskie jest w nas silny jak nigdy dotąd. Pierwsze połączenia do Glasgow oferowaliśmy w cenie 29 funtów lub, tak jak głosiło nasze hasło reklamowe, w cenie jednej pary jeansów. Kultowy model Levis 501 to obecnie koszt 75 funtów, podczas gdy nasze loty do Glasgow w dalszym ciągu utrzymują swoją cenę – bilet można nabyć za 27 funtów i 49 centów – powiedziała Carolyn McCall, prezes easyJet.

Podczas spotkania zaprezentowano m.in. innowacyjną technologię, która zostanie wykorzystana w nowych uniformach załogi i inżynierów, a której zadaniem będzie ułatwienie komunikacji i zapewnienie większego bezpieczeństwa pracowników. Nowe uniformy załogi samolotów easyJet będą miały wszyte diody LED na ramionach i obszyciach odzieży, które zapewnią dodatkowe oświetlenie w nagłych wypadkach, i wbudowane mikrofony, które mają usprawnić komunikację. Dodatkowo oficerowie będą mieli też diody w klapach marynarek, które będą wyświetlały najważniejsze informacje, takie jak numery lotów i nazwy miejsc. Natomiast pracownicy personelu naziemnego będą mieli diody w mankietach, dzięki czemu usprawniony ma zostać ruch samolotów na ziemi. W wyposażeniu zespołu inżynierów easyJet znajdą się zaś wbudowane w ubrania kamery video umożliwiające zdalną diagnostykę maszyn, bluzy z podświetlanymi kapturami, które pomogą w oświetleniu miejsca pracy podczas przeglądów, dodatkowe odblaski, czujniki jakości powietrza i barometry, które pomogą monitorować środowisko pracy i stworzyć mapę jakości powietrza.

Carolyn McCall ogłosiła również wprowadzenie w 2016 r. w easyJet programu lojalnościowego Flight Club dla klientów często korzystających z usług linii.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24