easyJet szuka pilotów

easyJet ogłosił rekrutację dla ponad 450 nowych pilotów oraz członków załogi pokładowej. Nabór pracowników rozpocznie się jeszcze tego lata.

Wachlarz oferowanych przez easyJet stanowisk jest bardzo szeroki, a rekrutacja jest skierowana zarówno do kadetów rozpoczynających karierę zawodową, pierwszych oficerów oraz doświadczonych kapitanów. Linia ogłosiła również specjalny program rozwoju talentów adresowany do dotychczasowych pracowników. Programem, który zakłada szybki awans do rangi kapitana, objętych zostanie ponad 140 pierwszych oficerów.

Spośród 450 stanowisk, 400 ofert będzie skierowanych do kadetów oraz doświadczonych pierwszych oficerów, natomiast na kapitanów oczekuje 50 miejsc pracy.

Na początku tego roku, linia wprowadziła też program „Amy Johnson Flying Initiative”, który ma na celu zachęcenie większej liczby kobiet do rozpoczęcia kariery pilota. Obecnie kobiety stanowią 6% całkowitej liczby rekrutów easyJet, a ich niewielka liczba to zjawisko widoczne w całej branży lotniczej. W ciągu najbliższych 2 lat, easyJet planuje podwoić ten współczynnik i zaoferować kobietom pożyczki pokrywające całość kosztów szkolenia.

– Rekrutacja ponad 450 nowych pracowników to dla nas wyjątkowy moment. Nasza załoga złożona jest z wyjątkowo utalentowanych osób, którym oferujemy przejrzystą ścieżkę kariery z szybkimi możliwościami awansu – od stanowiska pierwszego oficera po kapitana, często szybciej niż ma to miejsce u innych przewoźników. Wspomniana rekrutacja to bardzo ekscytujący moment na dołączenie do easyJet. W dalszym ciągu koncentrujemy się na wzmocnieniu naszej wiodącej pozycji na europejskim rynku i nie możemy się doczekać powitania nowych kandydatów w niedalekiej przyszłości – powiedział kapitan Brian Tyrrell, szef operacji lotniczych easyJet.

Kandydaci zainteresowani ofertą easyJet mogą aplikować poprzez formularz dostępny na stronie przewoźnika easyjet.com.

 

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24