Egipt: turystyka podnosi się z kryzysu

Turystyka przyjazdowa do Egiptu w 2014 r. zanotowała 27-procentowy wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem – ogłosił Minister Turystyki Egiptu Hisham Zaazou.

Przychody z turystyki wzrosły tym samym o 7,5 miliarda dolarów. Pod piramidy przyjechało 10 milionów turystów, co w porównaniu z 2013 rokiem daje wzrost o pół miliona. Jednocześnie liczba noclegów wyniosła 94 miliony, co w porównaniu z 97 milionami z poprzedniego roku nie napawa optymizmem.

– Turystyka jest jednym z najważniejszych źródeł przychodu Egiptu, a jej wzrostowi sprzyja ustabilizowanie sytuacji politycznej w kraju – podkreślił podczas niedzielnej konferencji prasowej minister turystyki Hisham Zaazou.

Zaostrzenie sytuacji w regionie natychmiast skutkuje spadkiem liczby turystów. Kiedy na początku ubiegłego roku terroryści zaatakowali autokar na Synaju zabijając trzy osoby, liczba turystów natychmiast spadła o 43%.

Mimo trudnej sytuacji ekonomicznej w Rosji i drastycznego spadku wartości rubla, do Egiptu nadal tłumnie przyjeżdżają Rosjanie – do końca 2014 r. wypoczywały tu 3 miliony Rosjan.

Wyniki te, choć dobre, dalekie są od optymistycznych prognoz Ministerstwa Turystyki. Jednak Egipcjanie nie składają broni. Zapowiadają wprowadzenie nowego planu marketingowego na kolejne lata i zamierzają skierować ofertę na nowe rynki – m.in. do Ameryki Łacińskiej i na Daleki Wschód.

Tymczasem dziś w centrum Kairu była kolejna eksplozja, władze poinformowały także o znalezieniu dwóch ładunków na lotniskach.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24