Egipt zamyka biura promocji turystyki – także w Polsce

Nowy minister turystyki Egiptu, Khaled Rami postanowił zmniejszyć liczbę zagranicznych biur odpowiedzialnych za promocję kraju.

Z informacji „Egypt Independent” wynika, iż zamknięty zostanie również oddział Egipskiego Urzędu ds. Turystyki w Warszawie. Oficjalnym powodem zmniejszenia liczby biur zagranicznych są oszczędności wprowadzane przez egipskie Ministerstwo Turystyki.

W związku z planowanymi zmianami zwiększy się liczba państw podporządkowanych jednej placówce. Za promocję Egiptu w Polsce odpowiedzialna będzie niemiecka filia Egipskiego Urzędu ds. Turystyki. Z kolei placówka w Moskwie będzie miała pod swoimi skrzydłami takie kraje jak Białoruś, Azerbejdżan, Kazachstan, Estonia, Łotwa i Litwa. A włoski oddział będzie kontrolował działania promocyjne na terenie Grecji, Malty, Cypru, Turcji, Chorwacji i Słowenii. Placówka w Londynie obejmie swoim zasięgiem Irlandię, Norwegię, Finlandię, Danię, Szwecję oraz Islandię. W Paryżu będzie zajmował się także Hiszpanią i Portugalią, a filia w Belgii obejmie Luksemburg i Holandię.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24