Emirates otwierają nowe połączenie do Bolonii

Emirates SkyCargo, frachtowa jednostka Emirates będzie codzienne odbywać loty bezpośrednie do Bolonii.

Codzienne połączenie będzie obsługiwane przez Boeinga 777-300ER, który zdoła przewieźć w luku bagażowym 23 tony cargo. Będzie to pierwszy szerokokadłubowy samolot operujący na długodystansowej trasie do Bolonii. Samolot rejsu EK93 będzie startował z Dubaju o 8:45, lądując w Bolonii o 12:20. Lot powrotny z Bolonii zaplanowano na 14:40 z lądowaniem w Dubaju o 23:30.

– Bolonia jest dużym ośrodkiem gospodarczym Włoch i całego kontynentu europejskiego. Jednak ze względu na brak lotów wykonywanych przez flotę szerokokadłubową w tym regionie wielu przedsiębiorców musiało przewozić swoje towary ciężarówkami na długich trasach do najbliższego dużego lotniska. Otwarcie połączenia Emirates SkyCargo do Bolonii obsługiwanego przez Boeinga 777-300ER zapewni firmom w regionie bardziej wydajne kanały dotarcia do klientów w miastach na całym świecie – powiedział Nabil Sultan, Emirates Divisional Senior Vice President, Cargo.

Samoloty obsługujące loty Emirates SkyCargo do Bolonii będą mogły przewieźć na tej trasie 46 ton towarów dziennie. Połączenie to otworzy klientom przewoźnika w Bolonii drogę do miast na całym świecie. Najpopularniejszymi kierunkami eksportu z Włoch są m.in. Zjednoczone Emiraty Arabskie, Japonia, Chiny, Indie i Australia. Wśród najczęściej transportowanych z Bolonii towarów najprawdopodobniej znajdą się pojazdy, tekstylia i odzież, wyroby i płytki ceramiczne, marmur i biżuteria. Przewiduje się, że najpopularniejszymi produktami importowanymi do Bolonii będą części maszyn, produkty farmaceutyczne, wyroby skórzane oraz towary nietrwałe.

Obecnie linie Emirates SkyCargo obsługują połączenia do trzech innych miast we Włoszech, wykonując trzy loty dziennie do Rzymu i Mediolanu, a także jeden lot dziennie do Wenecji. Ponadto przewoźnik oferuje codzienne loty do Nowego Jorku z Mediolanu. Wraz z uruchomieniem lotów do Bolonii linie Emirates SkyCargo powiększą swoją siatkę połączeń w Europie do 38 miast.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24